Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

"Utwory"

"Utwory"

To tajemniczy tytuł wystawy, jaką od 26 stycznia można zwiedzać w murach Ośrodka Edukacji Leśnej "Centrum Zarządzania Łęgami" w Czeszewie.

Wystawa została zainicjowana przez niezwykły duet: Julię Kaczmarczyk-Piotrowską, artystę plastyka oraz Krzysztofa Tomasiaka, leśnika z Nadleśnictwa Piwniczna.
Ten artystyczny duet powstał podczas projektu znanego pod nazwą „Leśne przemiany" a wystawa jest dziełem ich współpracy. Sama wystawa zdjęć była już wcześniej prezentowana w Roztoce Ryterskiej oraz Gminnym Ośrodku Kultury w Komornikach. Połączenie dwóch nurtów artystycznych zdjęć i prac wykonanych techniką pararelief daje jeszcze bardziej wyraźny przekaz formy i jest urozmaiceniem oferty wystawienniczej. Pararelief to odcisk na mokrej płaszczyźnie gipsowej lub glinianej roślin (ich części) i innych przedmiotów dając ciekawe formy artystyczne. W prezentowanej wystawie autorzy chcą zetrzeć ze sobą elementy artystycznego spojrzenia na przyrodę i jej elementy.

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie do odwiedzania Ośrodka Edukacji Leśnej "Centrum Zarządzania Łęgami w Czeszewie, życząc niezapomnianych wrażeń podczas kontaktu z tymi rożnymi formami ekspresji. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do końca lipca bieżącego roku.