Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

"Razem dla Rodziny" Miasto Poznań dla Zdrowia-Ogólnopolski Festyn Rodzinny

"Razem dla Rodziny" Miasto Poznań dla Zdrowia-Ogólnopolski Festyn Rodzinny

W najbliższą niedzielę Ostrów Tumski w Poznaniu zmieni się w centrum promocji zdrowia i zdrowego stylu życia. Nie zabraknie też poznańskich leśników, którzy zachęcać będą do wypoczynku w wielkopolskich lasach oraz przekażą zasady bezpiecznego zachowania się w lesie, w szczególności wytłumaczą jak chronić siebie i innych przed kleszczami.

Lasy idealnie wpisują się w ideę lekarską, mówiącą „lepiej zapobiegać niż leczyć", ponieważ działają leczniczo na nasz organizm. Sekret kryje się w czystym powietrzu, dotlenieniu organizmu, poprawie krążenia i rytmu serca. Jednym z podstawowych czynników, oprócz niewłaściwego stylu życia i stresu, wpływającym negatywnie na nasz organizm są zanieczyszczenia środowiska, w tym zanieczyszczenie powietrza. Aktywność fizyczna w centrum miasta, przez wgląd na dymy przemysłowe czy spaliny nie wydaje się zatem najlepszym rozwiązaniem. W leśnym powietrzu znajdują się natomiast kojące, działające antystresowo i uspokajająco fitoncydy. Mają one również właściwości bakteriobójcze i przeciwzapalnie, ponieważ hamują rozwój grzybów i bakterii. Fitoncydy wchodzą w skład wydzielanych przez drzewa olejków eterycznych.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat lasów w okolicy miasta Poznania, walorów przyrodniczych Wielkopolski i poznać ofertę turystyczną Lasów Państwowych, przyjdźcie na spotkanie z nami w niedzielę 28 maja na Ostrów Tumski w Poznaniu. W programie naszego stoiska nie zabraknie również licznych konkursów z nagrodami, będzie też można poznać świat owadów obserwując je okiem mikroskopów stereoskopowych. Dodatkowo nauczymy Was rozpoznawać poszczególne gatunki drzew i drewna oraz wyjaśnimy zasady zrównoważonej gospodarki leśnej.

Serdecznie zapraszamy!