Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

"LAS-mamy szczęście"

"LAS-mamy szczęście"

15 maja na poznańskim Rynku zgromadziły się tłumy.

W ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej "Las-mamy szczęście" organizowanej przez Fundację Ekologiczną ARKA wspólnie z Lasami Państwowymi, uczniowie szkół podstawowych i przedszkoli mogą dowiedzieć się jak ważną rolę w życiu każdego z nas odgrywa las.

Inauguracja kampanii miała miejsce 14 maja w Warszawie. Głównym  elementem kampanii jest instalacja „Las – mamy szczęście" składająca się z dużych makiet drzew najczęściej występujących w polskich lasach. Jest ich 9 z okazji 90-lecia Lasów Państwowych. Natomiast „Ośmiobok leśny" (tablice informacyjne do samodzielnego uzupełniania przez widzów) są pretekstem do rozmowy o wartościach materialnych i niematerialnych lasów oraz o bezpłatnym i otwartym dostępie do lasów w Polsce.

Las to jedno z nielicznych miejsc, gdzie można odpocząć w całkowitej ciszy, cieszyć się spokojem i oddychać świeżym powietrzem. Przedszkola i szkoły z całego kraju już mogą zgłaszać się do Fundacji po materiały edukacyjne, w których znajdą wskazówki, jak zaangażować się w kampanię i gdzie... szukać szczęścia w lesie!