Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

"Las Bliżej Nas"- premierowe odcinki

"Las Bliżej Nas"- premierowe odcinki

4 kwietnia w TVP1 ruszyła nowa, premierowa seria programu „Las Bliżej Nas" realizowanego we współpracy z Lasami Państwowymi. Do 20 czerwca kolejne odcinki będzie można oglądać w Jedynce w każdą sobotę o godzinie 7.00 rano.

Tym razem na wyprawę po polskich lasach zabiera nas jako prowadząca program Małgorzata A. Szumska.

W 12 nowych odcinkach „Lasu Bliżej Nas" ekipa realizująca program odwiedzi cztery różne regiony: Lubuskie, Dolny Śląsk, Podlasie i Bieszczady. W każdym z nich jej przewodnikami będą świetnie znający dany teren leśnicy: Jarosław Szałata, leśniczy z Nadleśnictwa Trzciel (RDLP w Szczecinie); Wiesław Krzewina, zastępca dyrektora generalnego Lasów Państwowych, a wcześniej nadleśniczy Nadleśnictwa Świeradów (RDLP we Wrocławiu); Waldemar P. Sieradzki, szef projektu dla Puszczy Białowieskiej w RDLP w Białymstoku, a do niedawna nadleśniczy Nadleśnictwa Krynki; Kazimierz Nóżka i Marcin Scelina - leśniczowie z Nadleśnictwa Baligród (RDLP w Krośnie), doskonale znani widzom z poprzedniej serii programu.

Wszyscy z dużym doświadczeniem w pracy terenowej, a dziś na różnych stanowiskach i z różnymi zadaniami, co pozwoli nam poznać zawód leśnika z wielu perspektyw. Łączy ich wiele, a na pewno to, że wszyscy z ogromną wiedzą, pasją i humorem potrafią opowiadać nawet o najbardziej złożonych zagadnieniach dotyczących gospodarki leśnej.

Zapraszamy wszystkich do oglądania premierowych odcinków programu "Las Bliżej Nas".