Aktualności Aktualności

Powrót

EKOlogika leśnika nagrodzona na festiwalu FilmAT

EKOlogika leśnika nagrodzona na festiwalu FilmAT

Seria odcinków EKOlogika leśnika zdobyła I nagrodę w konkursie międzynarodowym na festiwalu FilmAT. To dla nas ogromny zaszczyt i wielka radość.

Międzynarodowe jury festiwalu doceniło nasze odcinki i przyznało I nagrodę w konkursie międzynarodowym: dziedzina - dokumenty i reportaże, kategoria- ekologia i środowisko. Reprezentantem naszej serii w konkursie był odcinek nr 5 dotyczący gospodarki łowieckiej.

Czym jest Festiwal FilmAT?

Jest członkiem Międzynarodowej Organizacji Festiwali Filmów Turystycznych CIFFT z siedzibą w Wiedniu. Ma na celu m.in. prezentację najnowszych trendów filmów, które wpisują się w kategorie takie jak:

1. Komunikacja turystyczna

2. Dokumenty i reportaże

3. Filmy korporacyjne i instytucjonalne

Festiwal dzięki corocznym konkursom narodowym i międzynarodowym wspiera rozwój krajowych i zagranicznych produkcji. W 2020 roku obchodzi swoje 15-lecie działalności. Więcej o festwialu FilmAT można przeczytać tutaj.

źródło:http://pol.filmat-festival.com

Przy tej okazji chcielibyśmy podziękować instytucjom, które współdziałały razem z Nadleśnictwem Antonin w przygotowaniu odcinków. Dziękujemy zatem za współpracę Telewizji Proart z Ostrowa Wlkp.

Należy wspomnieć, że realizacja tego projektu nie byłaby możliwa gdyby nie dofinasowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Warto podkreślić, że spośród leśnych produkcji wyróżnionych na festiwalu FilmAT - w konkursie narodowym znalazł się m.in. film „Życie lasu. Bogactwo runa i podszytu” przygotowany przez Ośrodek Rozwojowo-Wdrożeniowy Lasów Państwowych w Bedoniu. Wyniki konkursów można zobaczyć na stronie.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Przed nami premiera ostatniego odcinka z naszej serii "EKOlogika leśnika", o której poinformujemy już wkrótce:)