Aktualności Aktualności

Powrót

Jubileuszowy 25. Bal Leśnika

Jubileuszowy 25. Bal Leśnika

W tym roku już po raz 25. odbędzie się Bal Leśnika. Srebrny jubileusz to okazja, by odnieść się do bogatej tradycji, konwencją nawiązującej do przedwojennych bali. Po raz trzeci bal organizowany jest w historycznych wnętrzach poznańskiego Bazaru, w sali białej, w której to przed laty odbywały się podobne spotkania.

Bazar Poznański to jeden z najważniejszych symboli Poznania. Jego budowę zakończono w 1841 roku, dzięki inicjatywie Karola Marcinkowskiego. Przedwojenny Bazar był centrum polskiego życia gospodarczego, politycznego i kulturalnego oraz najważniejszą ostoją polskości na terenie zaboru pruskiego. Historia Bazaru splatała się z historią Polski. 26 grudnia 1918 roku gościł tu m.in. Ignacy Paderewski. Jego przybycie do Poznania było impulsem do wybuchu Powstania Wielkopolskiego, którego 98. rocznicę niedawno obchodziliśmy.

Organizatorem balu jest Polskie Towarzystwo Leśne przy udziale Koła Leśników Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu.

Zachęcamy do wspólnego spotkania. Szczegóły organizacyjne znajdują się w załączniku.

Materiały do pobrania