Aktualności Aktualności

Zimowe Ptakoliczenie za nami

W piątek 27 stycznia 2017r. przy Ośrodku Edukacji Leśnej „Łysy Młyn" w Biedrusku odbyło się Zimowe Ptakoliczenie. Warsztaty z rozpoznawania ptaków prowadziła Karolina Prange. Takie akcje to doskonała okazja, by nauczyć się rozpoznawać ptaki oraz zdobyć niezbędną wiedzę o zimowym dokarmianiu.

To był dzień pełen wrażeń. Dzieci i dorośli mogli dowiedzieć się jak prawidłowo dokarmiać ptaki odwiedzające nasze karmniki, a także mieli możliwość samodzielnie zbudować taką ptasią stołówkę.

 

 

Głównym celem tego spotkania był spacer połączony z obserwacją ptaków podczas której uczestnicy mogli nauczyć się lub rozwinąć swoje umiejętności w ich rozpoznawaniu. Udało się zaobserwować wiele ciekawych gatunków m.in. parę bielików, dzięcioła dużego, kruki, czyże, trznadle, kosy, kowalika, strzyżyka, rudzika, sikory: bogatki, modre i ubogie. Niestety pomimo zaangażowania obserwatorów nie udało się wypatrzeć czerwonych brzuszków gili. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy za rok.

Podczas organizowanej co roku akcji Ptakoliczenia największą uwagę poświęca się przede wszystkim tym gatunkom, które zimą można spotkać w sąsiedztwie człowieka. Dostarczone wyniki wzbogacą bazę danych o najliczniej spotykanych o tej porze roku ptakach w parkach i ogrodach.