ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia to święto Naszej Planety, obchodzone na całym świecie. Motywem przewodnim tegorocznej edycji są działania mające na celu przywrócenie naszej Ziemi.

Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto obchodzone od 1970 roku, obecnie w 192 krajach. W Polsce Dzień Ziemi świętowany jest od 1990 roku. Tegoroczny Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest pod hasłem "Przywróć naszą Ziemię".
To hasło ma nam przypominać, że każdy z nas może dbać o środowisko. Nasze codzienne przyzwyczajenia również mają wpływ na zmiany klimatu. Zwykłe czynności, takie jak gaszenie światła przy wychodzeniu z pokoju, czy wyjmowanie ładowarki z kontaktu mogą skutecznie przeciwdziałać globalnemu ociepleniu. Choć tegoroczny Dzień Ziemi będzie cyfrowy, cel pozostaje ten sam: zmobilizować świat do podjęcia najbardziej znaczących działań w celu dokonania zmian.

Powiększ, aby dowiedzieć się więcej o  klimacie.

Infografika Uwaga Klimat

Głównym celem święta jest przybliżenie społeczeństwu wszelkich problemów związanych ze współczesną ekologią, upowszechnianie czystych technologii, szeroko pojęta edukacja w zakresie ochrony środowiska i propagowanie idei zrównoważonego rozwoju. Jest to również doskonała okazja do przedstawienia szerokiej liczbie odbiorców zagrożeń naszej planety oraz podjęcie dyskusji o zależnościach pomiędzy ochroną środowiska naturalnego, a zdrowiem i życiem ludzi.

Więcej o zrównoważonym rozwoju przeczytacie w publikacji Zrównoważony rozwój w edukacji leśnej.

W Międzynarodowy Dzień Ziemi, zatrzymajcie się na chwilę, oderwijcie się od swoich spraw i zastanówcie się co zrobiliście dla Matki Ziemi.

Dzień Ziemi to symboliczna data i międzynarodowe święto, które przypomina nam o tym, że walka o dobro naszej planety wciąż trwa i każdy z nas może przyłączyć się do pokojowej batalii. I dlatego Dzień Ziemi powinien trwać przez cały rok, bo w trakcie 365 dni mamy szansę zrobić coś dobrego dla siebie i Ziemi. 

Co możesz zmienić już teraz?

Infografika przedstawia działania na rzecz planety Ziemi

Z okazji dnia Ziemi zachęcamy Was do zrobienia własnego recyklingowego miasta.

Karta pracy- Miasto wolne od smogu