Międzynarodowy Dzień książki dla dzieci

2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Data nie jest przypadkowa to właśnie tego dnia przypadają urodziny baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Autora takich ponadczasowych powieści jak „Dziewczynka z zapałkami”, „Królowa Śniegu” czy „Mała Syrenka”.

Zachęcanie najmłodszych do okrywania cudownego świata bajek od najmłodszych lat nie tylko ma wartości edukacyjne, ale także poznawcze. Wyobraźnia dzieci nie zna granic. Dzięki książkom można przybliżyć dzieciom świat, ten codzienny i ten pełen magii i przygód. Sami mogą stać się piratem, podróżnikiem, księżniczką, a może leśnikiem ? Przeżywać niezapomniane przygody.

Czytanie to najbardziej wartościowy sposób na wspólny czas z dzieckiem, zwłaszcza w obecnym czasie. Książki, zabierają nas w krainę fantazji, dzięki nim poznajemy świat. Z bohaterami możemy się utożsamić, cieszyć się, a nawet zasmucić.

Dla tych co nie potrafią jeszcze czytać, przesyłamy filmik w którym urocze leśniczki Tosia, Gosia i Karolina czytają historię Żubra Pompika

A jaka jest wasza ulubiona książka z dzieciństwa ?