Wydarzenia Wydarzenia

100 tysięcy drzew na 100-lecie odzyskania niepodległości

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu we współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Poznaniu, Wielkopolskim Parkiem Narodowym oraz Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego zapraszają na ogólnopolską akcję „100 tysięcy drzew na 100-lecie niepodległości Polski 1918-2018”. Startujemy w niedzielę 9 września o godz. 10:00 przy obiekcie widowiskowo-sportowym Arena w Poznaniu.

Startujemy w niedzielę 9 września o godz. 10:00 przy obiekcie widowiskowo-sportowym Arena w Poznaniu.

Akcja ma na celu uczczenie w sposób szczególny 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, a przy okazji także zwrócenie uwagi Polaków na potrzebę stałej dbałości o środowisko naturalne. Poprzez powszechną akcję sadzenia drzew, chcemy podkreślić, że proekologiczne działania każdego z nas mają wymierne znaczenie, szczególnie takie codzienne czynności, jak segregacja i właściwa utylizacja odpadów oraz szacunek dla pięknej polskiej przyrody, w tym także otaczającej nas zieleni na ulicach, osiedlach, skwerach, czy w parkach.

Podczas niedzielnej akcji mieszkańcy Poznania będą mogli otrzymać sadzonki drzew – w zamian za przekazanie  odpadów do powtórnego przetworzenia: butelek plastikowych typu PET, baterii, puszek aluminiowych, makulatury. Do każdej sadzonki dołączony będzie specjalny certyfikat. 

Zakończenie akcji zaplanowano na godz. 15:00. Serdecznie zapraszamy!

Akcja odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawickiego i jest realizowana w ramach projektu „Niepodległa”. 

Więcej informacji na stronie WFOSiGW