Wróć do pełnej strony

#sadziMY z prezydentem po raz trzeci

Także w tym roku z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy i Pierwszej Damy każdy będzie mógł zasadzić swoje własne drzewko. Po raz trzeci zapraszamy Was na akcję #sadziMY!

Już w najbliższy czwartek i piątek zapraszamy po odbiór sadzonek do 430 nadleśnictw i 17 regionalnych dyrekcji. Leśnicy z całej Polski przygotowali dla łącznie aż milion sadzonek.

W samym RDLP w Poznaniu zabezpieczyliśmy dla Państwa 1500 młodych drzewek. Uszykowaliśmy sadzonki kilku różnych gatunków drzew.

Będziemy czekać na Państwa w 25 nadleśnictwach naszej Dyrekcji oraz na placu przed Wielkopolskim Urzędem Wojewódzkim w Poznaniu (al. Niepodległości 16/18).

Zaczniemy w czwartek 30 września i będziemy dostępni w godzinach 10:00-15:00
oraz w piątek 1 października w godzinach 10:00-14:00.

Zapraszamy na nasze strony internetowe i profile mediach społecznościowych, znajdą tam Państwo garść informacji o tym, gdzie i jakie sadzonki można od nas odebrać.

1 października akcję oficjalnie zainaugurują Prezydent Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda, którzy wezmą udział w odnawianiu powierzchni na terenie Nadleśnictwa Piotrków w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi.

Przyłącz się do ogólnopolskiej akcji #sadziMY i posadź własne drzewko!

Warto pamiętać, że lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i samopoczucie nas wszystkich. Są domem wielu gatunków roślin i zwierząt.

Dostarczają najbardziej ekologicznego surowca, jakim jest drewno, którego używamy do budowania także własnych domów.

Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew.

Zapraszamy po odbiór drzewka – razem możemy więcej!

Do zobaczenia!