Wróć do pełnej strony

Noc CIEMna w Nadleśnictwie Grodziec

Czym różni się motyl nocny od dziennego? Dlaczego ćmy lecą do światła? Która ćma jest największa? Czy motyle grają w orkiestrze? Gdzie motyle mają uszy? Razem z nami odkryjecie ekscytujący świat motyli.

W dniach 16-17 lipca 2021 w godz. 21:00 -23:00 serdecznie zapraszamy do Ośrodka Edukacji Leśnej w Nadleśnictwie Grodziec.

O owadach opowiadać będzie pan Mirosław Maciąg – leśnik i pasjonat entomologii.

Nie zabraknie też warsztatów edukacyjnych podczas których przygotujemy piękne motyle z naturalnych materiałów oraz papierowe owady.

Nocne spotkanie pozwoli nam na terenowe obserwacje.

Całość zakończymy ogniskiem.

Na wydarzenie obowiązują zapisy: 

marta.cieslak@poznan.lasy.gov.pl lub tel. 534 206 888.  Zapisy przyjmujemy do wyczerpania wolnych miejsc. 

Zapisani uczestnicy otrzymają za pośrednictwem poczty elektronicznej potwierdzenie rezerwacji oraz informację o grupie, do której zostali przydzieleni. Prowiant na ognisko należy przynieść we własnym zakresie. Staramy się, by nasze spotkanie odbyło się w duchu ZERO WASTE –  prosimy zabrać ze sobą sztućce, kubki i talerze-najlepiej wielorazowego użytku.

Z uwagi na ciągłe ryzyko zachorowania na COVID-19, zależy nam na ograniczeniu liczby osób przebywających przy jednym stanowisko edukacyjnym. Prosimy uczestników o stosowanie się do otrzymanego programu  oraz informacji porządkowych.

Główny organizator wydarzenia: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu

Współorganizator: Nadleśnictwo Grodziec.

Wydarzenie odbędzie się dzięki wsparciu finansowemu Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych.