Publikacje RDLP w Poznaniu Publikacje RDLP w Poznaniu

Leśnicy z pasją

Nietypowo o… leśnikach

W życiu i sercach leśników las zajmuje szczególne miejsce. To nie tylko przestrzeń dla realizacji codziennej pracy zawodowej, nadającej rytm myślom i działaniom, odmierzanym wskazówkami pór roku. Las jest również inspiracją dla rozwoju osobistego, pasji, zainteresowań, mniej lub bardziej z nim związanych. Kształtuje wyobraźnię, której fizycznym przejawem są utrwalone w historii dzieła zamknięte w formach architektonicznych, rzeźbiarskich, malarskich, literackich czy muzycznych. Kulturotwórcza rola lasu XXI wieku przeżywa prawdziwy renesans, wzbudzając zwłaszcza wiele inspiracji przyrodniczych i sportowych. Na jej tle powstają m.in. pasje fotografowania czy rodzą się trendy active.

Publikacja „Leśnicy z pasją" zaprasza czytelnika do wędrówki po leśnych ścieżkach poznańskiej dyrekcji i spotkań z pasjonatami, dla których las, mimo różnić wieku, czasu i pełnionych funkcji jest wspólną klamrą łączącą ich różnorodne natury. Nietuzinkowi bohaterowie tekstów Agaty Ożarowskiej uchylają przed Państwem drzwi do innego, zaczarowanego lasu, spoglądając na zawód leśnika pełnego osobliwych i rozmaitych zainteresowań. Ich opowieści wzbudzają uśmiech, nie raz zdziwienie, są pełne emocji i pozytywnej energii. Dopełnieniem opowiadanych historii są wyjątkowe fotografie, zatrzymujące w kadrze dzień z ich życia, ulotną chwilę skupienia czy ekscytacji, mówiącą czasem dużo więcej o pasji niż słowa. Z pewnością wśród tych dwudziestu niezwykłych osobowości znajdziecie Państwo znajome twarze, być może odkryjecie je na nowo. By się o tym przekonać serdecznie zachęcamy wszystkich Państwa do lektury!

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Quercus, o numerze ISBN 978-83-64084-09-6, któremu dziękujemy również za udostępnione zdjęcia produktowe i plik PDF do pobrania.

Dystrybucją publikacji zajmuje się Wydział Promocji, Edukacji RDLP w Poznaniu. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt: tel. 61 668 44 85, tomasz.mackowiak@poznan.lasy.gov.pl.

Materiały do pobrania