Nadleśnictwo Oborniki z leśnym oscarem !

17 września 2020 roku odbyła się jubileuszowa gala V Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych "17 celów". W gronie zwycięzców znalazło się Nadleśnictwo Oborniki oraz ich autorska seria filmów Windą do lasu, która zdobyła 2 statuetki !

Niezależne jury w kinie Rialto w Poznaniu dokonało wyboru najbardziej wartościowych merytorycznie i artystycznie filmów. Nagrody wręczano w 3 kategoriach (biznes, organizacje pozarządowe i samorządy). 

Filmy zgłoszone do konkursu poruszały tematykę zgodną z celami Zrównoważonego Rozwoju ONZ (Agenda 2030), miały za cel promocję i edukację odpowiedzialnych postaw względem otaczającego nas środowiska. Jak podali organizatorzy konkursu - Fundacja Res Severa,  jury obejrzało aż 65 filmów. Ponadto w ramach wydarzenia przeprowadzono również bezpłatne warszaty edukacyjne, w tym webinary, debaty i szkolenia.

"Romantyczny Las Modelowy" autorski film Nadleśnictwa Oborniki uplasował się na podium z nagrodą - Srebrna Tarcza.

Tradycją Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych jest nagrodzenie filmów przez widzów. Najwiecej głosów (505) oddano na filmy Nadleśnictwa Oborniki i to do nich powędrowała Nagroda Publiczności.

Zdjęcie przedstawia statuetki otrzymane przez Nadleśnictwo Oborniki - Srebrna Tarcza oraz Nagroda Publiczności

Dwie statuetki, w tym uznanie publiczności to spektakularny sukces projektu Windą do lasu, Lasu modelowego i Nadleśnictwa Oborniki. 

Nagrodzony film obejrzycie poniżej.

Wszystkie filmy zgłoszone do festiwalu, które otrzymały Nagrodę Publiczności, prezentuje poniższy film.