Asset Publisher Asset Publisher

Noc motyli w Antoninie!

Nadleśnictwo Antonin serdecznie zaprasza na „Noc Motyli” czyli cykliczne wydarzenie w Nadleśnictwie Antonin poświęconemu motylom nocnym.

 

W przeciwieństwie do dobrze znanych motyli dziennych warsztaty "Nocy Motyli" Nadleśnictwa Antonin pokazują uczestnikom mało znany świat owadów nocnych. Nie oznacza to jednak, że są one mniej atrakcyjne od motyli latających w dzień. Wręcz przeciwnie, nocnych bywalców charakteryzują zupełnie inne zachowania i zmysły. To wielka przygoda dla każdego młodego pasjonata i odkrywcy, która może okazać się wstępem do świata nauk przyrodniczych.

 

Poznanie tak skrytej grupy owadów jest bardzo trudne ze względu na ich nocny tryb życia. Dlatego dzięki współpracy z Mirosławem Maciągiem – specjalistą w dziedzinie lepidopterologii, a w szczególności motyli nocnych, przedstawimy poszczególne gatunki owadów, ich biologię, metody badań, oznaczania i preparowania oraz opowiemy o ich ochronie.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 13-15 czerwca 2019 r. i przeznaczone będzie:

 

  • 13-14 czerwca dla młodzieży ze szkół średnich

 

  • 14-15 czerwca dla dzieci ze szkół podstawowych

Zajęcia są dwudniowe, w pierwszy dzień w godzinach popołudniowych zostaną przeprowadzone warsztaty z odłowu motyli za pomocą samołówek, w kolejny w godzinach porannych odbędą się zajęcia z preparowania i biologii motyli nocnych.

 

Prelekcje przeznaczone są w szczególności dla uczniów wyróżniających się wiedzą
w zakresie przyrody, biologii i nauk przyrodniczych. Ze względu na charakter zajęć liczba miejsc ograniczona ( z każdej szkoły 3 do 4 osób z nauczycielem o profilu przyrodniczym).

Zgłoszenia uczestnictwa należy dokonywać po telefonicznym uzgodnieniu
z prowadzącym zapisy, który wyśle odpowiedni formularz.

Udział w „Nocy Motyli” jest bezpłatny.

Szczegóły spotkania na stronie Nadleśnictwa Antonin.