Asset Publisher Asset Publisher

Leśny Piknik Rodzinny 2023

Chcąc opowiedzieć mieszkańcom Poznania o wielofunkcyjnej i zrównoważonej gospodarce leśnej Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu organizuje w dniu 7 października 2023 r. "Leśny Piknik Rodzinny". Będziemy odkrywać bogactwo przyrodnicze i różnorodność wielkopolskich lasów, jak również częstować żywnością opartą na produktach leśnych.

Już 7 października br., w godzinach od 12:00 do 16:00 pod Katedrą na Ostrowie Tumskim w Poznaniu, odbędzie się II edycja Leśnego Pikniku Rodzinnego.

Będzie to doskonała okazja dla wszystkich do darmowej degustacji darów lasu oraz różnych dań z dziczyzny.

Będziecie mieć również możliwość do spotkania z leśnikami, poznania ich pracy oraz wzięcia udziału w warsztatach edukacyjnych. W programie wydarzenia będzie m.in. składanie budek lęgowych i karmników dla ptaków. Z kolei za pośrednictwem gogli VR zobaczycie najpiękniejsze polskie mokradła oraz będziecie mogli wciąć udział w warsztatach z klonowania i szczepienia roślin. Dowiecie się, jak zakładać łąki kwietne i retencjonować wodę. Jak również, jak bezpiecznie zbierać grzyby oraz jak skutecznie i prawidłowo usunąć kleszcza. Ponadto w programie jest także spotkanie z policyjnym rysownikiem, tablica sprawności, alkogogle i pokaz pracy laboratorium daktyloskopijnego.

Nie zabraknie konkursów z nagrodami oraz gier i zabaw dla najmłodszych. Na stoisku RDLP w Poznaniu będą czekały sadzonki leśnych drzew i krzewów. Ciekawscy świata będą mogli również przyjrzeć się z bliska drapieżnym ptakom, które pojawią się tego dnia na placu pod Katedrą.

Oprócz tego na scenie w czasie pikniku zagrają Trębacze Myśliwscy “Echo Wandy” i „Palatium” wraz z zespołem Sounds Good oraz zespół Taraka.

Partnerami wydarzenia są: Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu, Urząd Miasta Poznania, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Godpodarki Wodnej w Poznaniu.

Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania i Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych. Patronat medialny sprawuje TVP3 Poznań.
Projekt dofinansowuje Centrum Informacyjne Lasów Państwowych.