Asset Publisher Asset Publisher

Książki Pachnące Lasem w Bibliotece Raczyńskich

Już jutro wszystkich miłośników, lasu, przyrody i wspaniale ilustrowanych książek zapraszamy na niezwykłe spotkanie z KASIĄ BAJEROWICZ, autorką znaną dzieciom z serii „Opowiem ci, mamo…" oraz „Życie lasu" i „Sekretne życie ptaków". Spotkamy się przy okazji premiery najnowszej książki opowiadającej o świecie zwierząt, tym razem tych najmniejszych - fascynujących i pełnych sekretów CHRZĄSZCZY.
 
Przygotowaliśmy dla Was moc atrakcji, a w programie m.in.:
  • opowieści autorki o pracy ilustratora, spotkaniach z przyrodą oraz bohaterach najnowszej książki „Osobliwy świat chrząszczy", a także „Sekretne Życie Ptaków" i „Życie Lasu". Każdy z Was będzie mógł otrzymać autograf z dedykacją do swojej ulubionej książki;

    Zapraszamy Was na fanpage wydarzenia (Facebook)
  • chrząszcze naszych lasów oraz ich zadziwiający kuzyni z tropików. W podróż do osobliwego świata owadów udamy się z Adrianem Łukowskim, entomologiem z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Czeka na Was mały pokaz!
     
  • „Co owad skrywa?", czyli warsztaty dla dzieci z wykorzystaniem mikroskopów stereoskopowych. Sekrety chrząszczy w skali makro odkryje przed Wami Karolina Prange, edukator leśny Nadleśnictwa Łopuchówko;
     
  • konkursy przyrodnicze dla dzieci z atrakcyjnymi nagrodami książkowymi. W tym możliwość wygrania książek Kasi Bajerowicz. A także finał konkursu dla szkół podstawowych „Las moich marzeń" - wystawa prac i nagrodzenie laureatów (regulamin w załączeniu).
Organizatorami wydarzenia jest Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu oraz Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu.
 
Wydawcą książek "Sekretne życie ptaków", "Życie lasu" oraz "Osobliwy Świat Chrząszczy" jest Leśne Studio Filmowe Ośrodka Rozwojowo-Wdrożeniowego Lasów Państwowych w Bedoniu.