Web Content Display Web Content Display

Szczecin Mistrzem Polski

Najpiękniejsze, gdyż szczere emocje towarzyszyły wczorajszej ceremonii zakończenia X Mistrzostw Polski Leśników w Piłce Siatkowej. Okrzyki radości, napędzane jeszcze krążącą w żyłach adrenaliną po łzy i momenty wzruszenia, każdy z zawodników przeżywał te niezapomniane chwile.

Po trzech ciężkich dniach rywalizacji zakończyły się X Jubileuszowe Mistrzostwa Polski Leśników w Piłce Siatkowej. O tytuł walczyło 18 drużyn, reprezentowanych przez wszystkie dyrekcje regionalne oraz drużynę Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych. Ostatecznie z każdej z czterech grup do dalszych rozgrywek przechodziły dwie z największą liczbą punktów. W ćwierćfinałach zmierzyły się ze sobą drużyny z Zielonej Góry i Poznania - gospodarza turnieju, Lublina i Krosna, Szczecina i Szczecinka oraz Olsztyna i Białegostoku. Wszystkie mecze zostały wygrane w tej fazie rozgrywek w dwóch setach.

W półfinałach rywalizowali reprezentanci Szczecina, Lublina, Zielonej Góry oraz Olsztyna. Jak się później okazało mecze finałowe rozegrały się regionalnie między Polską Zachodnią (finał Szczecin - Zielona Góra) oraz Wschodnią (Olsztyn - Lublin).

Dyrektor poznańskiej dyrekcji, Tomasz Markiewicz,  zwracając się do zawodników podczas ceremoni zakończenia raz jeszcze podkreślił niezwykły charakter tego wydarzenia.

 - Stworzyliście wspaniałą atmosferę, która myślę, że pozostanie nie tylko w Waszej pamięci ale również naszej, jako organizatorów. Bez Waszych 18tu drużyn nie byłoby tych Mistrzostw i nie byłoby takiej atmosfery. Bardzo Wam dziękujemy!

Najważniejszą ideą, która przyświeca wszelkim olimpiadom i wydarzeniom sportowym jest solidarność wszystkich zawodników, bez względu na pozycję w turniejowej drabince, którą zajmują czy region, który reprezentują. Sport łamie bariery, motywuje i łączy pokolenia. Tak było również podczas tych zawodów.

Pełna relacja z wydarzenia na fanpage, kliknij tutaj!

Przyjaźń, wzajemny szacunek i doping drużyn dla tych pozostających w turnieju świadczy tylko o tym, że sport, zwłaszcza jeśli jest pasją, jak w wypadku naszych leśników, to coś więcej niż rywalizacja na boisku. To również przyjaźń poza nim, docenienie trudu i wysiłku oraz zaangażowania innych.

A doskonałym tego przykładem był pochód triumfujących pierwszy raz, w dziecięcioletniej erze mistrzostw, zawodników ze Szczecina.

Na wyróżnienie umiejętności sportowych zasługuje wielu graczy. A czy można sobie wymarzyć lepszą nagrodę niż odebranie trofeum z rąk dwukrotnego olimpijczyka oraz wicemistrza świata z 2006 roku, Łukasza Kadziewicza? Niewąptliwie wzbudzał on sensację nie tylko swoimi osiągnięciami ale i wzrostem, wyraźnie górującym od i tak wysokich przecież naszych siatkarzy.

Tradycją siatkarską jest wybranie drużyny marzeń, złożonej z najlepszych zawodników turnieju, grających na 6 pozycjach oraz MVP, czyli "najbardziej wartościowego gracza". "Dream team" tych Mistrzostw tworzyli: Damian Fiszer z drużyny Białegostoku (zagrywający), Przemysław Kubów z drużyny Lublina (rozgrywający), Tomasz Krasocki z drużyny Zielonej Góry (atak), Przemysław Zgórski z drużyny Zielonej Góry (blok), Krzysztof Semków z drużyny Olsztyna (libero), Jan Kurek z drużyny Szecina (przyjmujący) oraz MVP, najlepszy zawodnik turnieju: Tomasz Czapłon równiez z drużyny Szczecina.

Należy podkreślić, iż o dobrą atmosferę na boisku oraz poza nim dbali równiez sami zawodnicy. Prym wśród nich wiedli siatkarze z Krakowa, motywując do jeszcze większego dopingu całą Polskę! Krakowskie bębny prosto z Wawelu i doping dla każdej drużyny były słyszane podczas całego turnieju.

Zawody odbyły się w pięknym obiekcie sportowym Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, położonym na spokojnych obrzeżach Poznania. Oprócz ogromnej hali, na której rywalizowali siatkarze, zawodnicy mieli do dyspozycji wyposażoną sale treningową, fitness, na której prowadzili rozgrzewki i bardzo ważny stretching. W odpoczynku i relaksie pomagał również basen sportowy, będący częścią tego obiektu.

By przeżyć raz jeszcze te emocjonujące momenty podajemy linki, pod którymi znajduje się zapis video z rozgrywek:

Boisko nr 1 - https://www.youtube.com/watch?v=YAxksHGkXRg

Boisko nr 2 - https://www.youtube.com/channel/UCHQfv8bdU0lPiT1z0NneYsA?view_as=subscriber

Boisko nr 3 - https://www.youtube.com/channel/UCCMkBcxfIOx9zlmahcMEdig

UWAGA: Pamiątkowe zdjęcia z wydarzenia, autorką których jest Magdalena Winkiel są do pobrania z dropboxa: https://www.dropbox.com/sh/ntaertknlr3roks/AAAEgbayQKoaZsS3-BaYVgY4a?dl=0. Fotorelację można zobaczyć również na stronie facebookowej @Volley Flash oraz na naszym fanpage!