Web Content Display Web Content Display

CENTRUM EDUKACJI I PROMOCJI DREWNA!- Nadleśnictwo Babki

Szukasz miejsca na aktywny wypoczynek, chcesz poznać las i jego mieszkańców oraz dowiedzieć się na czym polega praca leśnika? Zachęcamy do podróży po obiektach edukacyjnych Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu. W tej odsłonie - ścieżki edukacyjne Nadleśnictwa Babki

Centrum Edukacji i Promocji Drewna znajduje się przy siedzibie Nadleśnictwa Babki. Sam budynek wykonano z drewna z zastosowaniem najnowszych technologii w dziedzinie efektywności energetycznej. Wykorzystano ekologiczne rozwiązania, takie jak m.in. panele fotowoltaiczne, pompę ciepła, czy rekuperację. W celu ograniczenia wykorzystania energii elektrycznej zastosowano oświetlenie LED. Dzięki temu Centrum jest samowystarczalne energetycznie! 

Projekt został dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na Lata 2014-2020 zgodnie z umową o dofinansowanie Projektu pt. „Budowa Centrum Edukacji i Promocji Drewna wraz z wyposażeniem". Obiekt oraz pomoce dydaktyczne zostały przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami. 

Zdjęcie przedstawia makietę lasu w różnych fazach rozwojowych. Fot. Zbigniew Jasielski.jpg

Sala ekspozycyjna została wyposażona w zestaw urządzeń do mappingu. Dowiemy się tam, jak wygląda cykl życia lasu i jaką rolę w nim pełni leśnik oraz z jakich warstw składa się las. W sali znajdują się również dwa kioski multimedialne dostępne dla odwiedzających, dzięki którym mogą utrwalać wiedzę aktywnie i samodzielnie. 

Zapraszamy do zapisów 

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do Centrum Edukacji i Promocji Drewna w Nadleśnictwie Babki. Przypominamy, że zajęcia są bezpłatne. 

Zagadnienia podejmowane na zajęciach będą dotyczyć cyklu życia lasu i zrównoważonej gospodarki leśnej oraz roli drewna w życiu każdego z nas! Zajęcia prowadzone są również w formie warsztatów "zrób to sam".

Jak zapisać się na zajęcia? 

Wystarczy wejść na stronę internetową cyklzycialasu.pl, zakładka "zarezerwuj wizytę", wybrać dogodny termin i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Potwierdzimy rezerwację w mailu zwrotnym.

 

Zachęcamy Was do kontaktu z naszym edukatorem, który przedstawi Wam sposoby korzystania z oferowanych form edukacji. Przypominamy, iż korzystanie z infrastruktury turystyczno - edukacyjnej nadleśnictwa jak i uczestnictwo w zajęciach edukacyjnych jest BEZPŁATNE.
Dane teleadresowe:
Nadleśnictwo Babki - edukator Anna Kowalczyk
Babki 2, 61-160 Poznań
e-mail: babki@poznan.lasy.gov.pl; anna.kowalczyk@poznan.lasy.gov.pl
www.babki.poznan.lasy.gov.pl
www.lasnowozencow.pl

tel. 531 681 234