Czas w las - turystyczny przewodnik po wielkopolskich lasach

Planujesz weekend na łonie natury? Poszukujesz miejsca na wypoczynek lub aktywną rekreację z dala od miejskiego zgiełku? A może chcesz się wybrać na grzyby i jagody do lasu? W specjalnym 32 - stronicowym dodatku, wydanym z Głosem Wielkopolskim odkryjemy przed Wami najpiękniejsze miejsca w regionie. Czy jesteś pasjonatem turystyki, sportu czy przyrody, znajdziesz tu coś dla siebie.

Ćwiczenia w lesie

Mateusz „Master" Masternak – były mistrz Europy w boksie zawodowym oraz Jolanta Studzienna – trenerka siatkówki i była reprezentantka Polski, opracowali zestawy ćwiczeń, które każdy można wykonać w lesie. Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami, wyjścia do lasu i wspólnego trenowania!

Trasy rowerowe i biegowe

Publikacje poświęcone trasom rowerowym i biegowym na terenie Lasów Państwowych. Każda trasa zilustrowana jest barwnymi mapkami i zdjęciami oraz danymi współrzędnych GPS.

Warto zobaczyć w Wielkopolsce

Jeden z serii bogato ilustrowanych przewodników turystycznych. Autorzy oprowadzają czytelnika po ciekawych miejscach, znajdujących się na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe.

Asset Publisher Asset Publisher

Back

Staż w Lasach Państwowych

Staż w Lasach Państwowych

Jednostki organizacyjne Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu prowadzą staże dla absolwentów szkół leśnych.

Ubiegając się o staż, wszyscy kandydaci składają w biurze RDLP (Wydział Organizacji i Kadr) następujące dokumenty:
- podanie o przyjęcie na staż (w tym adres korespondencyjny, e-mail, numer telefonu i wskazanie nadleśnictwa do odbycia stażu- preferowanego oraz co najmniej jednego alternatywnego),
- oświadczenie o nieodbywaniu stażu w Lasach Państwowych w przeszłości,

Ponadto absolwenci szkół wyższych składają:
- kopię dyplomu ukończenia studiów oraz
- zaświadczenie o ich ukończeniu (z podaniem średniej ocen z całego okresu studiów),

a absolwenci szkół średnich:
- kopię świadectwa ukończenia szkoły średniej,
- kopię dyplomu potwierdzającego uzyskanie tytułu zawodowego.

Wszelkie kopie dokumentów winny być uwierzytelnione. W przypadku dostarczenia dokumentów osobiście w biurze RDLP, po przedłożeniu oryginału do wglądu, uwierzytelnienie następuje bezpłatnie na miejscu.

Termin składania dokumentów przez absolwentów ubiegających się o staż upływa dnia 30 września 2022 roku.

Prosimy o zapoznanie się z klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzania Państwa danych osobowych (w materiałach do pobrania).

Jeśli ilość kandydatów na staż przekracza ustalony limit wolnych miejsc, przeprowadzony zostaje dodatkowy egzamin kwalifikujący. Informacja o egzaminie zamieszczona zostanie wyłącznie na stronie internetowej w terminie do 7 pździernika 2022 roku.

Korespondencja indywidualna w tym zakresie nie będzie prowadzona.

Szczegółowych informacji dotyczących rekrutacji udziela p. Juliano Jarenczuk (Wydział Organizacji i Kadr, tel. 61-668-44-14  pokój nr 17.)