Gra terenowa na otwarcie ścieżki w Radojewie

Kilka dni temu, 10 października, obchodziliśmy światowy dzień drzewa. Obchody święta drzewa zainicjował Julius Sterling Morton już w 1872 roku nawołując rodaków do sadzenia drzew. W Polsce święto drzewa obchodzimy od 2002 roku w rozmaity sposób. W tym roku w ramach obchodów zachęcamy Was do wzięcia udziału w edukacyjnej zabawie na nowej ścieżce w Radojewie (Nadleśnictwo Łopuchówko).

Radojewo to niewielka dzielnica Poznania położona w północnej części miasta Poznania. Dlaczego warto odwiedzić to miejsce? Z uwagi na historię. 

Radojewo, dawniej Radujewo znane jest już Wielkopolanom od XIII wieku jako wieś duchowna, własność Klasztoru Cysterek w Owińskach. Przez przeszło 500 lat wybudowany we wsi pałac znajdował się pod kuratelą zakonu, po to by później stać się własnością rodziny von Treskow. 

Obecnie pałac popada w zapomnienie, jednakże na wielką uwagę zasługuje park podworski, w którym królują stare drzewa. 

Dla wszystkich osób, które chcą poznać Radojewskie zakątki przygotowaliśmy edukacyjną zabawę. Nie ważne czy jesteś dzieckiem czy osobą dorosłą, spacer nową ścieżką przyrodniczo-historyczną i rozwiązywanie zadań z pewnością dostarczy tobie wiele radości i wiedzy.

Jakie są zasady zabawy?

1. Pobierz kartę zadań, którą dla Ciebie przygotowaliśmy. Wydrukowaną wersję znajdziesz równiez w specjalnie przygotowanej skrzynce w Radojewie.

2. Rozwiązuj zadania i szukaj liter ukrytych na ławostołach i tablicach.

3. Odnalezione litery wpisuj zgodnie z instrukcją na ostatniej karcie zadań.

4. Wstaw zdjęcie pod postem na profilu Facebook Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu i wygraj oryginalne drewniane nagrody.

 

Zabawa trwa do 30 października 2020 r.