XXII Finał WOŚP

Poznańscy leśnicy zagrali z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

W tym roku rzesza wolontariuszy kwestowała na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

12 stycznia w stolicy Wielkopolski  zgromadziły się tłumy ludzi. Pod Centrum Kultury Zamek stanęła główna scena a na Placu Adama Mickiewicza pojawiło się "mundurowe miasteczko".  To właśnie tutaj, wśród pozostałych służb prezentowała się Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu.

Kwestowaliśmy wspólnie z Komendą Miejską Policji, Komendą Wojewódzką Policji, Strażą Miejską, Strażą Pożarną, Wojskiem Polskim, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie, Inspekcją Transportu Drogowego, Izbą Celną, Strażą Graniczną, WOPR oraz Rejonową Stacją Pogotowia Ratunkowego.

Puszki mundurowych zapełniały się w bardzo szybkim tempie.  Na stoisku edukacyjnym leśnicy prowadzili warsztaty i konkursy wiedzy  o lesie. Nasze stoisko jak zawsze cieszyło się bardzo dużą frekwencją. Ponadto osoby które przekazały do naszych puszek datek na Orkiestrę, otrzymały ciekawe upominki. Na głównej scenie odbywały się koncerty oraz niezwykłe licytacje.

  

RDLP Poznań przekazała na licytację voucher na tygodniowy pobyt dla czteroosobowej rodziny w ośrodku wypoczynkowym "Leśna Przystań" w Rewalu.

O godzinie 20 tradycyjnie wystrzelono światełko do nieba a dodatkową atrakcją stał się padający śnieg.

Bardzo dziękuję wszystkim wolontariuszom za współpracę oraz pomoc przy organizacji naszego stoiska.