Wielkopolscy strażnicy leśni z nowymi odznakami

W dniu 11 września 2019 r. w Leśnym Ośrodku Szkoleniowym w Puszczykowie odbyło się uroczyste spotkanie przedstawicieli Posterunków Straży Leśnej z terenu Wielkopolski. Wszyscy strażnicy leśni otrzymali nowe oznaki identyfikacji indywidualnej.

To wielkie wyróżnienie, ale i ogromna odpowiedzialność, to powrót do tradycji, która nas kształtowała. Noście je z dumą, a każdego dnia kiedy wjeżdżacie do lasu, pamiętajcie, że to nie tylko Wasza praca, to przede wszystkim służba - dla lasu i dla ludzi – za którą z tego miejsca składam Wam serdeczne podziękowania. – powiedział Tomasz Markiewicz dyrektor RDLP w Poznaniu.

Strażnicy leśni otrzymali nowe odznaki z rąk dyrektora Tomasza Markiewicza oraz Huberta Wojciechowskiego inspektora Straży Leśnej.

Uroczystości towarzyszyła prezentacja dotycząca historii odznak i umundurowania strażników leśnych oraz pracowników Lasów Państwowych i prywatnych, wygłoszona przez Andrzeja Antowskiego z Nadleśnictwa Jarocin.

Podstawą prawną wręczenia odznak było Zarządzenie nr 81 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 14 grudnia 2018 r.

To było „małe-wielkie” wyzwanie. Osobiście bardzo się z tego cieszę. To jest godność, to jest siła i to jest honor. I niech dla każdego będzie wyznacznikiem. To są nasze wartości. To jest nasze godło.” – powiedział Andrzej Konieczny dyrektor generalny Lasów Państwowych podczas Narady, na której przekazał odznaki na ręce wszystkich dyrektorów regionalnych. 

Składamy serdeczne gratulacje wszystkim strażnikom leśnym i życzymy spokojnej pracy pełnej troski o nasze wspólne dobro, jakim jest las. Darz Bór!