ŚCIEŻKA ROWEROWA Z JAROCINA POD ZALEW W ROSZKOWIE OTWARTA

W ostatnią niedzielę na terenie Nadleśnictwa Jarocin otwarto nową ścieżkę rowerową. Jarocińscy leśnicy oddali również do użytkowania nowe wiaty i tablice, które z pewnością będą służyły rowerzystom korzystającym z nowej trasy.

W ostatnią upalną niedzielę 20 sierpnia uczestniczyliśmy w otwarciu kolejnej już ścieżki rowerowej, tym razem łączącej Jarocin z zalewem w Roszkowie. Pomimo żaru lejącego się z nieba nie zabrakło w tym dniu Państwa - uczestników rajdu. Trasa przejechana na odcinku 27 km połączyła blisko 100 cyklistów z Jarocina i okolic. Organizatorem rajdu była grupa Rowelowe ecoLove oraz Powiat Jarociński z udziałem Nadleśnictwa Jarocin

„Dotacja była bardzo wysoka ponieważ wynosiła aż 95%. Z własnych środków powiat musiał zaangażować jedynie 5% wartości całej inwestycji. Wszyscy bardzo się cieszymy, ponieważ uważamy, że do tej pory ścieżek było w powiecie jarocińskim zbyt mało” - wyjaśnia Starosta Lidia Czechak.

Celem wyprawy była wieś Roszków, gdzie Zdjęcie przedstawia rodzinę w kaskach rowerowych sadzących drzewko przy otwartej ścieżce rowerowej. Fot. Archiwum Nadleśnictwa Jarocindokonano symbolicznego przecięcia wstęgi nowo wybudowanej ścieżki rowerowej. 

Dzięki jarocińskim leśnikom uczestnicy rajdu mieli również możliwość posadzenia symbolicznego kilku drzewek wzdłuż jednego z punktów ścieżki. Dodamy, iż Nadleśnictwo Jarocin również włączyło się w uatrakcyjnienie ścieżki. Oddaliśmy do użytkowania dwie wiaty wraz ze stolikami i ławkami, stelaże na rowery, osiem tablic informacyjnych, specjalne kosze na odpady oraz cztery ławki z oparciami.  

Cieszymy się, iż możemy oddać w Państwa ręce nową infrastrukturę turystyczno-edukacyjną, która miejmy nadzieję będzie służyła długo nam wszystkim, a w niepogodę zaoferuje „drewniany parasol” dla utrudzonych turystów. 

Niestety jesteśmy zmuszeni również poinformować Państwa, iż już w dzień po otwarciu ścieżki odnotowaliśmy na jednym z obiektów pierwsze niezrozumiałe (myślę dla nas wszystkich) akty wandalizmu. Stąd apelujemy do wszystkich użytkowników o zdrowy rozsądek i poszanowanie elementów, które zostały stworzone dla nas wszystkich.