Rozpoczynamy współpracę z Wydziałem Prawa i Administracji w Poznaniu

21 listopada br. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza doszło do wyjątkowego spotkania Dyrektora RDLP - Tomasza Markiewicza z Dziekanem - prof. dr hab. Romanem Budzinowskim. Celem wizyty było podpisanie deklaracji współpracy między dyrekcją a wydziałem.

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu powstał jako pierwszy wydział nowopowstałej uczelni poznańskiej. Jak również wiadomo Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu powstała jako pierwsza z dyrekcji na terenie naszego kraju. Jak widać łączy nas nie tylko niedawno podpisana współpraca.  

Na mocy porozumienia strony mogą liczyć na szereg interesujących doświadczeń i korzyści. Od teraz mogą między innymi współorganizować konferencje naukowe, przeprowadzać wspólne badania, jak również szkolenia także na skalę międzynarodową. Bardzo cieszy nas możliwość zjednoczenia sił w ramach współpracy nad projektami ministerialnymi w zakresie działań administracji leśnej, jak również wsparcie w edukacji prawnej.

Ze współpracy niezmienie cieszy się dyrektor dyrekcji Tomasz Markiewicz "Jesteśmy bardzo zadowoleni z podpisanej umowy z wydziałem prawa i administracji, liczymy na owocną współpracę, kilka projektów jest już dogadywanych, mamy nadzieję, że obydwie strony będą usatysfakcjonowane efektami".  

Z chęcią podzielimy się naszą wiedzą leśną oraz przyjmiemy wskazówki w dziedzinie prawno-administacyjnej. 

Mamy nadzieję, że współpraca przyniesie same korzyści obydwu stronom i już nie możemy się doczekać jej efektów .