Poznawaj przyrodę z wielkopolskimi leśnikami

Jakie organizmy żyją w wodzie? Co to jest bór? Jak się nazywa ptak, który codziennie śpiewa za moim oknem? Na te i inne pytania wielkopolscy leśnicy odpowiadają podczas zajęć na ścieżkach edukacyjnych.

Trudny czas związany z pandemią powoli odchodzi w zapomnienie. Wiele instytucji jest otwartych i na nowo możemy korzystać z atrakcji oferowanych przez różnorodne ośrodki kultury.

Z ofertą edukacyjną wracają również leśnicy z terenów Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu.  Bezpłatne zajęcia edukacyjne przywróciło 9 nadleśnictw. Lokalizację ścieżek oraz kontakt do edukatora można sprawdzić na specjalnie przygotowanej mapie. Warto pamiętać, iż obecnie zajęcia odbywają się tylko na wolnym powietrzu, np. na ścieżkach edukacyjnych i w zorganizowanych, małych grupach. Wszystkie wizyty są ustalane z edukatorem. Podczas rozmowy  leśnicy z pewnością przedstawią zasady panujące na zajęciach edukacyjnych.

Już od pierwszego lipca kolejne nadleśnictwa dołączą ze swoją ofertą edukacyjną. Dlatego warto śledzić na bieżąco informacje na naszej stronie internetowej.

Wycieczka z przewodnikiem po ścieżce to doskonały pomysł na naukę poprzez bezpośrednie obcowanie z naturą, obserwacje i doświadczanie. O przyrodzie nie opowie nikt lepiej, niż leśnik pasjonat a wśród wielkopolskich edukatorów takich nie brakuje.

Czy wiesz, że:
Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu jest 55 ścieżek edukacyjnych, 8 Ośrodków Edukacji Leśnej, 20 izb edukacyjnych i 39 wiaty, znanych powszechnie pod nazwą „zielonej klasy"