Powstanie leśny mural w Kaliszu [KONKURS]

Na kamienicy u zbiegu ul. Majkowskiej i al. Wojska Polskiego w Kaliszu powstanie mural. Tematem malowidła ma być „las, ludzie, historia Lasów Państwowych”. Wiązać się będzie ze stuleciem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu, a jego wykonawca wyłoniony zostanie na drodze konkursu.

Mural będzie zdobił ścianę budynku przy ul. Majkowskiej 6. Jego motywem przewodnim mają być las, ludzie i historia Lasów Państwowych. Malowidło będzie mieć wymiary 13 na 13 metrów.

Potencjalni wykonawcy do 15 marca 2020 roku przedstawić mają wizualizacje muralu oraz jego projekt. Musi być on zgodną z tematyką konkursu oraz zaakceptowany przez Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Poznaniu, Delegatura w Kaliszu. W jury, które wybierze zwycięską propozycję dopuszczoną do realizacji, zasiądą m.in Krystian Kinastowski - prezydent Kalisza, Tomasz Markiewicz – dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu oraz przedstawiciele miejskich instytucji kultury i kaliskiego magistratu. Werdykt ogłoszony zostanie 3 kwietnia 2020 roku.

Nagrodą w konkursie jest realizacja malowidła oraz honorarium w wysokości 25 tysięcy złotych. Szczegóły w załączonym regulaminie.

Zachęcamy wszystkich artystów do udziału w konkursie i powodzenia !