Warto pomagać! Walka z koronawirusem wciąż trwa

Pomoc w walce z koronawirusem na terenie Wielkopolski nadal trwa. Staramy się dotrzeć do jak największej liczby placówek, które potrzebują wsparcia.

W ramach społecznej solidarności Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu dzięki swoim 25 nadleśnictwom przekazała do walki z koronawirusem 130 tysięcy złotych.

Walka z pandemią COVID-19 jest szczególnie trudnym wyzwaniem dla wszystkich pracodawców, pracowników, a w szczególności dla systemu ochrony zdrowia. Na pierwszej linii frontu są medycy.

Nadleśnictwo Kalisz w naszym imieniu, razem z niezastąpioną Drużyną Szpiku odwiedzili Wojewódzki Specjalistyczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy, który został przekształcony w szpital zakaźny. Przechodząc bramę szpitalną, padają słowa „ładnie tu, czuć wiosnę, niestety większość pacjentów tego nie widzi....”. Od wielu tygodni trwa tu nierówna walka lekarzy, pielegniarek, salowych z wirusem Covid-19. Obdarowaliśmy medyków potrzebnymi maseczkami, rękawiczkamii, fartuchami, przyłbicami, wodą, sokami, żywnością i chemią.

Włączyliśmy się do akcji "Posiłek dla medyków" razem z Drużyną Szpiku oraz Ogólnopolską Ambasadą Dziczyzny - Lizawka. Przekazaliśmy mięso, z którego kucharze Artur i Mateusz z Restauracji Lizawka wyczarowali pyszne obiady dla służby zdrowia, która od kilku miesięcy przekłada potrzeby innych nad własnymi. Pomagamy tak jak możemy. 

Odpowiadając na apel Wielospecjalistyczny Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu, poznańska Dyrekcja razem z Drużyną Szpiku przekazała respirator i środki ochrony osobistej dla lekarzy i pielęgniarek, aby dalej mogli ratować ludzkie życia, ale także ochronić własne zdrowie.

Razem z Drużyną Szpiku zakupiliśmy także 5000 maseczek i pompy infuzyjne, które trafiły do wielkopolskich policjantów i służb medycznych.

Walka z koronawirusem trwa nie tylko w Poznaniu, dlatego nie mogliśmy zostać obojętni na prośbę medyków ze wschodniej Wielkopolski. Nadleśnictwo Konin w imieniu naszej Dyrekcji przekazało 4 pompy infuzyjne dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie. 

Pomocy potrzebują nie tylko jednostki bezpośrednio zaangażowane w walkę z COVID-19. Mimo bardzo trudnego czasu, na świat cały czas przychodzą dzieci, a medycy ze szpitali ginekologicznych także potrzebują naszej pomocy. Dlatego 3000 tysiące maseczek trafiło do największego w Polsce Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego przy ulicy Polnej w Poznaniu. Mamy nadzieję, że chociaż w ten sposób dołożyliśmy naszą cegiełkę w walce o lepsze jutro.

Na pierwszej linii frontu są nie tylko lekarze i pielęgniarki. Co dzień naszego bezpieczeństwa pilnują także policjanci. Chcieliśmy pomóc także naszym koleżankom i kolegom ze służb mundurowych. Dlatego partie maseczek trafiły do Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, a także do policjantów z Chodzieży.

Ten wyjątkowy czas narodowej kwarantanny jest bardzo trudny dla najstarszych i najsłabszych. Dlatego nie mogliśmy o nich zapomnieć. Naszą pomoc otrzymali też pracownicy i podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Jarogniewicach. Środki ochrony osobistej w naszym wspólnym imieniu przekazała Drużyna Szpiku, nasi niezastąpieni przyjaciele w niesieniu pomocy. W paczkach znalazło się wiele produktów również od innych darczyńców. Aż serce się raduje. 

W obecnej sytuacji warto, pomyśleć co możemy zrobić, aby pomóc lokalnie. Razem możemy osiągnąć więcej i stawić czoła nowej dla nas rzeczywistości. Dobro powraca!

Udzielenie wsparcia finansowego przez jednostki organizacyjne Lasów Państwowych na zwalczanie epidemii, możliwe jest bez rezygnacji z realizacji zadań w zakresie gospodarki leśnej. Ponadto Lasy Państwowe zgłaszają swoją gotowość do dalszej pomocy, poprzez udostępnienie ośrodków wypoczynkowo-szkoleniowych, znajdujących się na terenie jednostek organizacyjnych PGL LP. Jest to akt wsparcia i solidarności leśników, bo zawsze działamy i służymy dla lasu i dla ludzi.

Przypominamy, że zgodnie z inicjatywą Ministra Środowiska Michała Wosia, Lasy Państwowe przekażą łącznie 2 miliony złotych wsparcia dla służb medycznych walczących z koronawirusem SARS-CoV-2.

Fotografie: Drużyna Szpiku, Archiwum nadleśnictwa Konin, KPP w Chodzieży