Nowy dyrektor RDLP w Poznaniu

14 maja br. dyrektor generalny Lasów Państwowych – Andrzej Konieczny powołał na stanowisko dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu Jana Banackiego.

W ostatnich latach poznańską dyrekcją kierował Tomasz Markiewicz, który pełnił tę funkcję od stycznia 2016 do 12 maja 2020 r.

18 maja, w siedzibie poznańskiej dyrekcji odbyło się spotkanie załogi z nowym kierownictwem RDLP w Poznaniu. Spotkanie poprowadził Jan Banacki - dyrektor RDLP w Poznaniu, który przywitał się z pracownikami oraz nakreślił zarys działań na najbliższy czas. 

Jan Banacki jest absolwentem Wydziału Leśnego Akademii Rolniczej w Poznaniu, a także studiów podyplomowych m.in. z zakresu hodowli lasu, auditingu ekologicznego oraz kompensacji przyrodniczej dla Natury 2000.

Swoją zawodową karierę realizował na terenie Nadleśnictwa Starogard (RDLP w Gdańsku) zaczynając od funkcji  podleśniczego, następnie leśniczego, na stanowisku inżyniera nadzoru kończąc. Wśród jego zainteresowań pozostaje gleboznawstwo. Jest również aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Leśnego. 

Jan Banacki, w 100-letniej historii RDLP w Poznaniu jest już 18 z kolei dyrektorem.

Panu dyrektorowi życzymy wielu sukcesów i satysfakcji na nowym stanowisku pracy.