Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Data nie jest przypadkowa to właśnie 2 kwietnia przypadają urodziny baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Autora takich ponadczasowych powieści jak „Dziewczynka z zapałkami”, „Królowa Śniegu” czy „Mała Syrenka”.

Zachęcanie najmłodszych do odkrywania cudownego świata bajek od najmłodszych lat nie tylko ma wartości edukacyjne, ale także poznawcze. Wyobraźnia dzieci nie zna granic. Dzięki książkom można przybliżyć dzieciom świat, ten codzienny i ten pełen magii i przygód. Sami mogą stać się piratem, podróżnikiem, księżniczką, a może leśnikiem ? Przeżywać niezapomniane przygody.

Czytanie to najbardziej wartościowy sposób na wspólny czas z dzieckiem, zwłaszcza w obecnym czasie. Książki, zabierają nas w krainę fantazji, dzięki nim poznajemy świat. Z bohaterami możemy się utożsamić, cieszyć się, a nawet zasmucić.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą leśną biblioteczką, a także do odwiedzenia świata leśniczego Piątka w książce „O czym szumi las”. Pierwszy rozdział czyta dla nas Pierwsza Dama, drugi natomiast Minister Środowiska – Michał Woś.

A jaka jest wasza ulubiona książka z dzieciństwa ?