Las Poza Cywilizacją – start IV edycji

Już po raz czwarty mamy przyjemność zaprosić Was do wyjątkowego konkursu, w którym odkrywamy przed Wami sekrety wielkopolskiej przyrody. W tej edycji czeka na Was pełen tajemnic Las Włoszakowicki. Na weekend w Nadleśnictwie Włoszakowice zapraszamy 21-22 września br.

Przemierzaliśmy pustynne wydmy Puszczy Noteckiej, leśne ostępy uroczyska Czeszewski Las i odkrywaliśmy ptasie bogactwo malowniczej Doliny Baryczy. Co roku Las Poza Cywilizacją zabiera Was w najbardziej odludne, najbardziej atrakcyjne i zagadkowe miejsca w Wielkopolsce. To nie tylko piękne okoliczności przyrody, to okazja do poznania walorów kulturowych i krajoznawczych a przede wszystkim ludzi, pełnych pasji, którzy chcą podzielić się Wami leśnymi sekretami i swoją pracą.

Nie jesteś przekonany? Daj się porwać leśnej przygodzie, zobacz poprzednie edycje Lasu Poza Cywilizacją

Nagrodą w konkursie IV edycji jest aktywny wypoczynek na łonie natury w przepięknych krajobrazach lasów włoszakowickich. Największą atrakcją przyrodniczą tego miejsca są dąbrowy, roztaczające swój urok zwłaszcza w nadchodzącej porze roku. Lecz to nie wszystko. Pagórkowata rzeźba terenu, z licznymi malowniczymi jeziorami i bagnami nie pozwoli Wam popaść w monotonię. Świadkiem naszych tegorocznych zmagań będą dorodne sosny, piękne i okazałe dęby oraz ich skryci mieszkańcy. Takiego doświadczenia nie zapewni żaden widok z drogi. Zabierzemy Was w samo serce bijącego Lasu Włoszakowickiego, rozciągającego się na powierzchni blisko 6 tys. ha, pełnego baśniowych stworów. Poznacie jednego z nich – jelonka rogacza.

 

To wszystko czeka na Was zaledwie w odległości 80 km od Poznania. Jeśli jeszcze Was nie zaciekawiliśmy koniecznie przeczytajcie co przygotowaliśmy dla laureatów, a to tylko niektóre z punktów programu:

Wspaniałą atrakcją dla Was z pewnością będzie także zakwaterowanie. Uczestników Lasu Poza Cywilizacją gościć bowiem będzie gospodarstwo agroturystyczne. Wolny czas możecie spędzić podziwiając wspaniałe okoliczne tereny, położone wśród łąk, lasów i jezior.

Jak zostać właścicielem tej wspaniałej nagrody?

Słuchacie Radia Poznań! Konkurs potrwa od 9. do 13. września, na antenie audycji "Mała czarna", między godziną 10. a 12. Wystarczy odpowiedź na pytanie, wysyłając SMS pod numer 71601 z prawidłową odpowiedzią. W ten sposób wyłonimy 5 laureatów. Przypominamy, iż w konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby pełnoletnie, posiadające pełną zdolność do czynności prawnych, zamieszkałe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, które akceptują postanowienia załączonego Regulaminu.

Oczywiście liczy się również refleks, kto pierwszy prześle sms z prawidłową odpowiedzią ten wygrywa. Wszystkie odpowiedzi znajdziecie w naszych zakładkach tematycznych na stronie www.poznan.lasy.gov.pl. Laureatów zabierzemy busem spod siedziby Radia Poznań, 21 września, w sobotę o godzinie 8.00. Powrót przewidziany jest w niedzielę ok. godziny 16.

Wraz z gospodarzem terenu, Nadleśnictwem Włoszakowice wszystkim uczestnikom konkursu życzymy wiedzy i oczywiście odrobiny szczęścia. Do zobaczenia już niedługo!

 

Darz Bór

Organizatorzy