Cztery Pory Roku w Dąbrowach Taczanówskich

Tegoroczny cykl czterech spotkań pod wspólna nazwą „Cztery Pory Roku w Dąbrowach Taczanówskich” dobiegł końca. Czas więc na małe podsumowanie.

Nadleśnictwo Taczanów zorganizowało cztery spotkania w dąbrowach taczanowskich, które cieszyły się rosnącym zainteresowaniem dzieci i młodzieży okolicznych szkół i przedszkoli. Spotkania dobywały się na terenie leśnictwa Taczanów oraz Koryta. Z pewnością w nadchodzącym 2020 roku cykl spotkań pod tą samą nazwą zorganizowany będzie ponownie.

Podczas spotkań dzieci dowiedziały się mnóstwa ciekawych informacji o lesie, jego mieszkańcach i o pracy leśnika. Najmłodsi nie tylko mogli posłuchać ciekawych pogadanek z ust leśników dotyczących rodzimych gatunków drzew, ale także same wcielić się w ich role. Uczestnicy spotkań już wiedzą jak mierzy się drewno w lesie, jak zachować się gdy pali się las, jak wyglądają i jakie dźwięki wydają mieszkańcy naszych lasów. Na koniec spotkań czekał na wszystkich ciepły poczęstunek, a za zdobytą wiedzę z zakresu wiedzy przyrodniczej można było wygrać ciekawe nagrody.

Duży udział w spotkaniach mieli również zaproszeni goście. Straż Leśna Nadleśnictwa Taczanów, zaprezentowała wóz patrolowo-gaśniczego. Pojawił się także Pan Patryk Ortell, razem ze swoimi skrzydlatymi przyjaciółmi do których należy sowa śnieżna o imieniu Jadwiga oraz raróg stepowy o dumnym imieniu Hrabina Izabella. Pan Krzysztof Kałużny, z zawodu pilarz zaprezentował dzieciom na czym polega jakże niebezpieczna praca pilarza.

W sumie w czterech spotkaniach wzięło udział prawie 500 dzieci oraz około 40 opiekunów, mamy nadzieję, że dzieci za każdym razem wracały do domów zadowolone, najedzone i zachęcone do odwiedzania lasu.