Choinka dla Alexa

W minioną niedzielę 15 grudnia w Centrum Handlowym Avenida, Regionalna Dyrekcja współorganizowała akcje charytatywną "Choinka dla Alexa". A wszystko po to, aby pomóc małemu chłopcu.

To był wyjątkowy dzień, który pokazał jak dobre serca mają ludzie. W przedświątecznym ferworze zakupów spotkaliśmy się w centrum handlowym wraz z Drużyną Szpiku, Katarzyną Bujakiewicz, Maciejem Narożnym z Radia Eska, aby wspomóc chorego Alexa i jego rodziców. Głównym przedmiotem licytacji były choinki przekazane przez Wielkopolskich leśników.

Atrakcji było co nie miara, dzieci mogły przygotować kartki świąteczne dla Alexa, karmiki dla ptaszków, a także drzewne mikołaje, a wszystko pod czujnym okiem leśników. Aukcje wzbogaciła obecność piłkarzy Lecha Poznań, którzy dzielnie ozdabiali bombki przeznaczone do licytacji. O oprawę muzyczną zadbało utalentowane rodzeństwo, śpiewak operowy, a także 8 letnia harfistka.

Na aukcję został przekazany metr drewna dębowego własnoręcznie porąbany przez Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu – Tomasza Markiewicza przy pomocy Nadleśnictwa Pniewy. Krótki film z tego przedsięwzięcia znajdziecie poniżej. Jest to nie lada gratka dla leśników, ale może nie tylko. Już 18 grudnia o 21:00 przekonamy się czy drewno zostanie wśród leśników.

 

Zapraszamy do galerii gdzie czeka relacja  z wydarzenia, zachęcamy także do zapoznania się z akcją „Licytacje dla Alexa” https://m.facebook.com/groups/684977098677503?view=permalink&id=734487283726484