Bezmyślny wyrąb i zuchwała kradzież

Dzięki współpracy Straży Leśnej z Nadleśnictwa Czerniejewo i Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wielkopolskiej zatrzymano sprawcę nielegalnej wycinki drzew. Złodziejem okazał się 28-latek z Środy Wielkopolskiej.

Do wycinki i kradzieży drewna doszło w Nadleśnictwie Czerniejewo, na terenie powiatu średzkiego. Złodziej, mając asygnatę na wywóz drewna z samowyrobu, chciał oszukać miejscowego leśniczego, wyciął 5 dorodnych dębów i pożyczonym ciągnikiem wywiózł drewno z lasu.

Fot. Straż Leśna z Nadleśnictwo Czerniejewo. Zdjęcie przedstawia skradzione kłody drewna.

Ale nasz leśniczy, wie ile ma drzew w lesie, jak tylko zorientował się co się wydarzyło, natychmiast powiadomił Straż Leśną i wytypowano sprawcę.


- To pierwsza kradzież od kilku lat na terenie Nadleśnictwa Czerniejewo i to do tego dość zuchwała. Dokonano wyrębu i wywozu sporej ilości drewna – informują Strażnicy Leśni.-Dzięki doskonałej współpracy z Komenda Powiatową Policji w Środzie Wielkopolskiej udało się błyskawicznie zabezpieczyć dowody i skierować sprawę do prokuratury. – mówi komendant Straży Leśnej w Nadleśnictwie Czerniejewo Michał Sujak.

Fot. Straż Leśna z Nadleśnictwa Czerniejewo. Zdjęcie przedstawiające skradzione drewno, w miejscu składowania.

Mężczyzna początkowo mataczył w sprawie, jednak ostatecznie przyznał się do winy. Wyrządzone szkody oszacowano na 20 tysięcy złotych. Złodziej odpowie za wyrąb i kradzież drewna, grozi mu też kara finansowa podwójnej wartości wyrządzonych szkód.

Fot. Straż Leśna z Nadleśnictwa Czerniejewo. Zdjęcie przedstawia kłody skradzionego drewna.

Bardzo dziękujemy Straży Leśnej z Czerniejewa za wzorowo przeprowadzone działania, oby jak najrzadziej musieli mierzyć się z takimi sytuacjami.