Asset Publisher Asset Publisher

Back

Pomoc na budowę ośrodka dla osób z niepełnosprawnościami

Pomoc na budowę ośrodka dla osób z niepełnosprawnościami

Nadleśnictwa RDLP w Poznaniu przekazały ponad 30 tysięcy złotych na budowę ośrodka rehabilitacji dla dzieci i młodzieży specjalnej troski. Budynek powstaje właśnie na terenie Włoszakowic.

W dniu 8 lutego Dyrektor RDLP w Poznaniu Andrzej Konieczny, w towarzystwie Nadleśniczego Nadleśnictwa Włoszakowice Tomasza Furmańczaka uroczyście wręczyli prezes Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski im. J.Korczaka Grażynie Głuszak czek od Lasów Państwowych.

Stowarzyszenie od ponad 20 lat pomaga osobom niepełnosprawnym w pozyskiwaniu środków finansowych potrzebnych na rehabilitację, leczenie oraz sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny zamieszkałym na terenie powiatów: leszczyńskiego, kościańskiego, wolsztyńskiego oraz Leszna, Wschowy i Wolsztyna”, mówi Marek Wąsowicz rzecznik prasowy Nadleśnictwa Włoszakowice.  

Realizuje ono swoje cele m.in., pomagając rodzinom osób niepełnosprawnych i osobom niepełnosprawnym w trudnej sytuacji życiowej oraz działając na rzecz wyrównywania ich szans. Dzieje się to również poprzez organizowanie wypoczynku dzieci i młodzieży, a także umożliwianie im korzystania z wyjazdów turystycznych i krajoznawczych. Urządza liczne imprezy integracyjne m.in.: spartakiady sportowo-rekreacyjne, zabawy andrzejkowe i karnawałowe, Dzień Dziecka, spotkania opłatkowo-noworoczne i wielkanocnego "Zajączka" oraz przejażdżki konne bryczkami po okolicy.

Środki na rzecz budowy ośrodka zebrało 18 nadleśnictw z terenu RDLP w Poznaniu. Wsparcia udzieliły Nadleśnictwo: Babki, Czerniejewo, Gniezno, Góra Śląska, Grodziec, Grodzisk, Jarocin, Koło, Konstatynowo, Kościan, Krotoszyn, Łopuchówko, Oborniki, Piaski, Pniewy, Syców, Taczanów, Turek oraz Włoszakowice.

Zdjęcie przedstawia budowę nowego ośrodka dla osób z niepełnosprawnościami we Włoszakowicach. Fot. Marek Wąsowicz (Nadleśnictwo Włoszakowice)

Lasy Państwowe współpracują z wieloma różnymi organizacjami. Poznańska RDLP pomaga też fundacjom takim jak Drużyna Szpiku, z którą już od kilku lat wspólnie działamy na rzecz chorych na nowotwory. W 2020 roku organizowaliśmy pomoc dla wielkopolskich szpitali, w ramach walki z Covid-19. Szczególnie wspieramy działania Ochotniczej i Państwowej Straży Pożarnej, dofinansowując szkolenia i zakup specjalistycznego sprzętu”, przypomina dyrektor RDLP w Poznaniu Andrzej Konieczny.