Asset Publisher Asset Publisher

Back

Nowe wystawy czasowe

Nowe wystawy czasowe

Twórczość Anny Cherubin i zdjęcia Leszka Niejedli od 21 marca br. można oglądać w Muzeum Leśnictwa Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie.

Obydwoje są wielokrotnymi uczestnikami i laureatami Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Amatorskiej Leśników, cyklicznego konkursu organizowanego przez OKL. Dotychczas w Gołuchowie prezentowali swoje prace, wspólnie z innymi autorami, na towarzyszących konkursowi ekspozycjach. Teraz nadszedł czas na wystawy indywidualne.

Anna Cherubin prezentuje w Muzeum Leśnictwa swoje obrazy oraz kraszanki, będące zapowiedzią zbliżającej się Wielkanocy. Jej ulubionym motywem w malarstwie, oprócz portretów i pejzaży są, jak mówi: kieleckie chałupy strzechą kryte. Umiłowanie tego motywu ziemi świętokrzyskiej zaszczepił w niej ojciec, który urodził się w tym regionie. Autorka ma różnorodne zainteresowania, wśród nich wypalanie w drewnie, hafty, robienie pisanek metodą rytowniczą, a także malarstwo na tkaninie. Na pytanie kiedy maluje, odpowiada: kiedy mam na to czas i ochotę. Na co dzień Anna Cherubin – żona emerytowanego leśniczego – prowadzi gospodarstwo agroturystyczne w Góralach (powiat milicki, woj. dolnośląskie).

Leszek Niejedli jest pasjonatem fotografii przyrodniczej. Polską florę i faunę (w szczególności ptaki) podgląda podczas licznych wizyt w lesie. Przez wiele lat pracował w Lasach Państwowych, aktualnie prowadzi zakład usług leśnych. Fotografowanie jest dla niego ogromną przyjemnością. Robi to głównie dla siebie i swoich najbliższych. Nie ma w tym ani krzty komercji, a jedynie czyste obcowanie z przyrodą, które udało mu się zaszczepić w córkach. Od ponad dwudziestu lat należy do Lubelskiego Towarzystwa Ornitologicznego i Komitetu Ochrony Orłów. W gołuchowskim Muzeum Leśnictwa możemy oglądać jego fotografie ukazujące przyrodę doliny Bugu i okolic Włodawy.

Zdjęcia Leszka Niejedli można oglądać do czerwca, a twórczość Anny Cherubin – do sierpnia br. w budynku muzealnym „Oficyna". Zapraszamy.