Asset Publisher Asset Publisher

Back

LAS POZA CYWILIZACJĄ VIII - CZAS START

LAS POZA CYWILIZACJĄ VIII - CZAS START

Już po raz ósmy zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie w ramach projektu „Las poza cywilizacją”. Słuchajcie Radia Poznań, już od poniedziałku 11 września o 9:00 pojawi się tam pierwsze pytanie. Nasz konkurs trwać będzie do piątku, codziennie emitowane będzie kolejne pytanie, a na pięciu zwycięzców czeka wyjątkowa nagroda w postaci weekendu poza cywilizacją. Tym razem odkryjemy tajemnice Nadleśnictwa Góra Śląska.

Celem konkursu jest zwrócenie uwagi mieszkańców Wielkopolski na piękno otaczających ich lasów i kryjących się w nich sekretów. Przy okazji pragniemy również zapoznać ich z pracą leśników oraz zagadnieniami związanymi z ekologią i ochroną przyrody. Las to świetne miejsce, by naładować akumulatory i zadbać nie tylko o zdrowie fizyczne, ale także psychiczne. 

Zdjęcie przedstawia drogę biegnącą przez las liściasty. Archiwum Nadleśnictwa Góra Śląska.

Co zrobić aby wziąć udział w konkursie? Należy słuchać Radia Poznań, gdzie od poniedziałku do piątku po godzinie 9:00 pojawi się pięć "wyjątkowo trudnych" pytań dotyczących lasów. Odpowiedzi należy przesłać SMSem na numer 72601. Koszt brutto wysłania jednego SMSa to 2,46 zł.

Zdjęcie przedstawia rzekę płynącą wśród łąk i lasów. Fot. Archiwum Nadleśnictwa Góra Śląska.

Wyłonieni w ten sposób zwycięzcy będą mogli spędzić ekscytujący weekend (23-24.09.2023) w lasach Nadleśnictwa Góra Śląska pod opieką leśników. Czekać na nich będą niezapomnianie wrażenia w trakcie wizyty na rykowisku, sadzenia pamiątkowych drzew. Zajrzymy również nad Odrę i Barycz oraz na wydmy śródleśne, poznamy również siedliska bobrów i rybołowów. Dojazd, nocleg i wyżywienie zapewnia organizator.

Organizatorem konkursu jest Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu oraz Radio Poznań, a wszystko dzięki wsparciu Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych.  

Regulamin konkursu poniżej.