Asset Publisher Asset Publisher

Back

Akcja "Drzewko za makulaturę" już za nami

Akcja "Drzewko za makulaturę" już za nami

12 kwietnia na terenie Starego ZOO w Poznaniu przeprowadzono zbiórkę makulatury.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu jako jeden z partnerów akcji przekazała sadzonki drzew leśnych pochodzące z podległych Nadleśnictw. Wystarczyło przynieść 5 kg makulatury, by móc wybrać sobie sadzonkę. Ponadto uczestnicy akcji mogli liczyć na pomoc leśników, którzy doradzali gdzie sadzić rośliny i jak je pielęgnować. Frekwencja, jak wszyscy podkreślają, przeszła najśmielsze oczekiwania. Już przed godziną 10 ustawiła się długa kolejka osób. Poznaniacy przynosili jednorazowo nawet po kilkadziesiąt kilogramów makulatury.

Jak poinformowała Pani Agnieszka Fila, przedstawiciel Stena Recykling, łącznie zebraliśmy ponad 10 ton makulatury. To dotychczasowy rekord. Dla porównania, podczas poprzedniej edycji zebraliśmy 5,5 tony makulatury.

Zaśmiecanie polskich lasów gwałtownie przybiera na sile, dzieje się tak pomimo ogromnego wysiłku leśników, którzy patrolują lasy i wywożą z nich sterty śmieci. Z każdym rokiem ilość odpadów komunalnych jest coraz większa, głównie na skutek wzrostu ilości opakowań z tworzyw sztucznych i papieru.

Zachęcamy wszystkich do zbiórki makulatury nie tylko przy okazji takich akcji ekologicznych. Zbierając gazety i stare papiery zmniejszamy ilość zalegających śmieci w koszach i na wysypiskach oraz chronimy las.

Lasy to nasze wspólne dobro!


 

Resources to get