Kalendarz Kalendarz

Zurück zur Seite

Noc Muzeów w Centrum Promocji Lasów Państwowych Goraj-Zamek!

Już 24 maja od godz. 17:00 w Centrum Promocji Lasów Państwowych Goraj-Zamek odbędzie się druga edycja Nocy Muzeów! Czeka na Was bogaty program pełen atrakcji i edukacyjnych doświadczeń przygotowanych przez leśników z nadleśnictw LKP „Puszcza Notecka”, Zespół Szkół Leśnych w Goraju oraz Fundację Pszczoła!

Noc Muzeów w tym wyjątkowym miejscu to doskonała okazja, by spędzić wieczór w otoczeniu przyrody, poznając jej tajemnice.

W sercu Puszczy Noteckiej, w budynku zabytkowej Masztalarnii, znajduje się nowoczesna, interaktywna wystawa dioram przyrodniczych oraz wystawa historyczna, które zostaną udostępnione do zwiedzania pod czujnym okiem leśnych przewodników.

W programie Nocy Muzeów przewidziano między innymi:

  • Zwiedzanie wystawy przyrodniczej - Poznajcie fazy rozwoju lasu i fascynujący świat flory i fauny Puszczy Noteckiej.
  • Zwiedzanie Zamku i spacer po lesie - Odkryjcie tajemnice zamku w Goraju i poznajcie historię Hrabiego Wilhelma Bolko Emanuel von Hochberga.
  • Warsztaty konstrukcyjne - Zbudujcie własny karmnik z drewna!
  • Stanowisko wirtualnej rzeczywistości - Przeżyjcie niezapomniane chwile, eksplorując lasy wirtualnie.
  • Obozowisko survivalowe – Dowiedzcie się od naszych ekspertów jak prawidłowo zanocować w lesie.
  • Wystawa owadów leśnych - Zobaczcie z bliska niezwykłe gatunki owadów, które zamieszkują nasze lasy.
  • Zajęcia z mikroskopem – Odkryjcie cudowny mikroświat lasu.
  • Warsztaty "Moje działanie ma znaczenie - kamyk dla trzmiela": Koniecznie przyjdźcie z kamykiem wielkości dłoni i weźcie udział w fascynujących warsztatach przygotowanych przez Fundację Pszczoła!

Organizacja Nocy Muzeów w tym nieoczywistym, pełnym historii miejscu jest wspólną inicjatywą ośmiu nadleśnictw, znajdujących się na terenie trzech województw, wchodzących w skład Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Puszcza Notecka”.

Wydarzenie potrwa do godz. 22:00. Zabierzcie rodziny i przyjaciół i spędźcie ten wieczór z leśnikami!

Plakat informujący o wydarzeniu Noc Muzeów w Centrum Promocji Lasów Państwowych Goraj-Zamek. Źródło Archiwum RDLP w Pile.