Aktualności Aktualności

Polecamy Wieści z Lasu

Zachęcamy Was do lektury lokalnych magazynów z nadleśnictw Jarocin, Piaski i Przedborów. A w nich wiele przydatnych artykułów, od popularnonaukowych treści dla sympatyków lasu po praktyczne rady i kalendarium leśnych wydarzeń.

W grudniowym numerze dodatku do Życia Gostynia pn. "Wieści z Lasu" przeczytacie m.in. o wielkoobszarowej inwentaryzacji dzików w lasach, aspektach kulturowych i przyrodniczych Nadleśnictwa Piaski, sentymentalnej opowieści emerytowanego leśniczego Leśnictwa Krasnolipka oraz cisie z Henrykowa. Zapraszamy do pobrania dodatku ze strony Nadleśnictwa Piaski.

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co dzieje się w Twoim lesie, chcesz wiedzieć więcej o lokalnych inicjatywach podejmowanych przez leśników, a ponadto lubisz przyrodę, turystykę i rekreację, czytaj "Wieści z Lasu", magazyn dla sympatyków lasu, przyrody i leśnictwa.

W dodatku specjalnym do Gazety Jarocińskiej dowiecie się o tym kto zagrał główną rolę w filmie "Makabryczna noc" oraz czy ptakom wśród ludzi jest lepiej. Przeczytacie również o lasach Finlandii i najnowszej aplikacji na smartfony i tablety "Czyj to liść". Zamieściliśmy także sprawozdanie z VII edycji konkursu wiedzy o lesie w Jaraczewie. Jarocińskie "Wieści z Lasu" pobierzecie w PDF ze strony Nadleśnictwa Jarocin.

Historia wspaniałej współpracy leśników z podopiecznymi Zakładu Aktywności Zawodowej w Książenicach i aktywizacji osób niepełnosprawnych w pracach leśnych to z kolei wiodący temat "Leśnych Wieści" wydawanych przez Nadleśnictwo Przedborów.  W artykule podsumowującym rok pracy leśników z Przedborowa dowiecie się również o pozostałych działaniach nadleśnictwa, w tym pracach gospodarczych i hodowlanych, pracach związanych z lokalnymi inwestycjami dla społeczeństwa oraz działaniach edukacyjnych.

Zapraszamy do lektury!