Aktualności Aktualności

Bezpieczne wakacje, bezpieczny las

„Bezpieczne wakacje, bezpieczny las” to hasło przewodnie leśników na dniach otwartych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Poznaniu. W gorący wtorek 11 czerwca, pod namiotem w kształcie kleszcza, nie zabrakło solidnych, leśnych porad i beztroskiej zabawy!

Podczas pikniku edukacyjnego można było zdobyć wiele przydatnych informacji o tym jak radzić sobie z kleszczem, co zrobić gdy ukąsi nas żmija albo omyłkowo spożyjemy trujący grzyb. Fakty i mity znajdziecie w naszej infografice!

Jak zawsze największym powodzeniem cieszyły się mikroskopy, pod którymi można było zobaczyć w powiększeniu kleszcze w różnym stadium opicia. Ciekawostką jest to, że samica kleszcza podczas pobierania pokarmu, może powiększyć swoją objętość aż 100 razy!

Dla miłośników prac artystycznych leśnicy przygotowali zajęcia plastyczne, podczas których można było odcisnąć w masie solnej sylwetkę kleszcza a także pomalować farbami przygotowane wcześniej figurki zwierząt.  Bajeczne, różnokolorowe prace, uczestnicy warsztatów zabrali ze sobą do domu.

Dziękujemy za mile spędzony czas i do zobaczenia na leśnych szlakach!

Ciekawskim serdecznie polecamy nasze przewodniki: Leśny Savoir Vivre oraz  Poradnik Leśnego Wędrowca!!