Aktualności Aktualności

Powrót

Zielona Radość – podaj dalej

Zielona Radość – podaj dalej

Rozpoczęliśmy akcję charytatywną „Zielona Radość – podaj dalej" skierowaną dla dzieci dotkniętych chorobą nowotworową. Inicjatorem i koordynatorem akcji jest Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu.

Niestety dzieci z Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej w Poznaniu nie mają za wiele okazji na spotkania z przyrodą i z nami - leśnikami. Dlatego postanowiliśmy LAS przynieść do nich. W tym celu zmontowaliśmy wyjątkowy materiał filmowy prosto z lasu, na którym leśnicy składają życzenia i pakują leśne prezenty dla chorych dzieci. Drugim etapem projektu będzie przekazanie podarunków oraz  przeprowadzenie warsztatów edukacyjnych na oddziale onkologicznym.

Poprzez nakręcenie pełnego energii i optymizmu materiału filmowego, skierowanego do dzieci z oddziału onkologicznego, chcemy przybliżyć tym młodym osobom LAS i naszą pełną pasji pracę, by choć na chwilę oderwać ich myśli od codziennych zmagań z chorobą, pobudzić do działania, zaciekawić. Pragniemy, aby ten film był wyrazem pozytywnej zielonej energii,czerpanej prostu z lasu i przekazywanej dalej przez każdego z nas. Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, to doskonały moment, by tą radością się podzielić z dziećmi, które jej potrzebują najbardziej - tłumaczy koordynatorka projektu Marta Dadacz.

Do przekazywania radości przyłączyły się również dzieci z Niepublicznego Przedszkola Językowego ,,Akademia Rozwoju" w Skokach. Zaangażowały się one nie tylko w akcję poznańskiej dyrekcji "Zielona Radość - podaj dalej" ale również w inicjatywę Fundacji ekologicznej Arka "Choinki nadziei". Uroczyste kolędowanie odbyło się 14 grudnia w Ośrodku Edukacyjnym Nadleśnictwa Łopuchówko "Łysy Młyn".

Wychowankowie przedszkola  przygotowali radosne kolędy śpiewane w czterech językach. Następnie przyozdobiły świerka przygotowanymi przez siebie papierowymi ozdobami. Drzewko świąteczne prezentowało się znakomicie. Choinka powędrowała do Rodziny Zastępczej, podając dalej „zieloną" radość jej podopiecznym.  Będzie to również część niespodzianki zawarta w przygotowywanym materiale filmowym. Następnie maluchy z „Akademii Rozwoju" wraz z leśnikami zapakowały świąteczne podarunku dla dzieci ze szpitala onkologicznego.

Prezenty wraz z przygotowanym filmem zostaną przekazane podczas warsztatów j13 stycznia. Wówczas zaprezentujemy Wam również film na naszej stronie i opowiemy o wizycie. Warto dodać, że do przygotowania filmu w projekt zaangażowali się wspólnie z poznańskimi leśnymi administratorzy stron fanpage leśnych profili społecznościowych z całego kraju oraz redaktorzy z Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych w Warszawie. Wspiera nas również Caritas Archidiecezji Poznańskiej.