Aktualności Aktualności

Powrót

Las nowożeńców i drzew okolicznościowych: zapisy już ruszyły!

Las nowożeńców i drzew okolicznościowych: zapisy już ruszyły!

Chcesz posadzić swoje drzewo, ale nie masz pomysłu gdzie to zrobić? Mamy wyjątkowe zaproszenie ! Już 9 kwietnia będzie można posadzić swoje drzewo w „Lesie Nowożeńców i Drzew Okolicznościowych”. Leśnicy z Nadleśnictwa Babki umożliwiają wszystkim chętnym posadzenie wyjątkowych dębów, dla upamiętnienienia ważnych chwil w swoim życiu.

Posadź swoje drzewo!

Od 7 do 25 marca trwają zapisy na wspólne sadzenie pamiątkowych dębów w „Lesie Nowożeńców i Drzew Okolicznościowych”. Sadzenie odbędzie się 9 kwietnia 2022 r. w Leśnictwie Drapałka. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wysłać formularz zgłoszeniowy. 

Plakat informujący o akcji sadzenia drzew w Lesie Nowożeńców i Drzew Okolicznościowych. Źródło: Canva, archiwum Nadleśnictwa Babki.

„Nasze drzewo będzie oznaczone na mapie wraz z okolicznościowym zdjęciem. Do posadzonego drzewka nadleśniczy Nadleśnictwa Babki dołącza certyfikat. Przyjeżdżając do Lasu Nowożeńców i Drzew Okolicznościowych tej wiosny, możemy sprawdzić jak, rosną nasze dęby posadzone podczas ostatnich edycji akcji w 2021 roku. Na powierzchni w Leśnictwie Drapałka mamy jeszcze miejsce na ok. 200 dębów." - mówi Tomasz Maćkowiak z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu.

Wiadomość dla potomnych

Dla chcących zachować wiadomość dla przyszłych pokoleń lub po prostu zostawić jeszcze inny ślad oprócz posadzonego drzewa – można zakopać butelkę (przyniesioną we własnym zakresie), na przykład z listem, czy zdjęciem. Można wybrać tradycyjną formę listu lub zdjęcia w zalakowanej butelce lub bardziej nowoczesne metody i techniki przekazu multimedialnego. Jedynym ograniczeniem pozostaje wyobraźnia sadzącego!

Tabliczka okolicznościowa

"Aby posadzić swoje drzewo w Lesie Nowożeńców i Drzew Okolicznościowych należy na adres Nadleśnictwa Babki (babki@poznan.lasy.gov.pl) wysłać zgłoszenie, podać krótki opis wydarzenia, tekst do umieszczenia na tabliczce okolicznościowej, numer telefonu do kontaktu i dane do faktury. Koszt tabliczki wynosi 73,80 zł. Szczegóły znajdą Państwo na stronie internetowej Nadleśnictwa Babki"- informuje Anna Pankiewicz z Nadleśnictwa Babki.

Posadzone drzewko można upamiętnić na przykład pięknym cytatem umieszczonym na tabliczce okolicznościowej, tutaj także ogranicza nas tylko wyobraźnia. Może to być także sentencja, czy przysłowie. Coś, co przypomni nam o wydarzeniu, które chcemy upamiętnić. Wzór tabliczki jest stały i jednakowy dla wszystkich, znajduje się na niej zawsze numer drzewa oraz wybrany tekst.  

Ten stworzony przez ludzkie emocje las wspomnień pozwala na połączenie radości, przyjaźni i miłości w jednym miejscu, bez względu na wszelkie podziały społeczne, czy kulturowe, a każdy z nas może być jego częścią i zapisać się na kartach historii wyjątkowego „Lasu Nowożeńców i Drzew Okolicznościowych”.

 

Wszystkie potrzebne informacje znajdują się na stronie Nadleśnictwa Babki oraz na stronie Lasu Nowożeńców i Drzew Okolicznościowych.

Dojazd