Aktualności Aktualności

Powrót

Z ulic Leszna wprost na ścieżkę biegową

Z ulic Leszna wprost na ścieżkę biegową

Leszno i okolice mają bardzo dużo do zaoferowania biegaczom. Stale powstają nowe trasy i miejsca do treningów. 27 września na terenie Nadleśnictwa Karczma Borowa w ramach projektu "Wolność jest w naturze" została otwarta nowa trasa biegowa.

Ścieżka zaczyna się i kończy na parkingu leśnym leśnictwa Nowy Świat, oddalonym zaledwie o kilometr od Leszna. Wiedzie lasami przylegającymi do granic samego miasta, co umożliwia bezpośrednie włączenie się do ścieżki biegowej. Przy nowo wybudowanym obiekcie znajduje się część wypoczynkowa, wyposażona w ławki, stoły i wiaty oraz część rekreacyjna ze ścieżką zdrowia i placem zabaw dla dzieci.

Trasa tworzy siedmiokilometrową pętlę a biegnący duktami mają możliwość zobaczenia wszystkich pokoleń lasu, zarówno od najmłodszych upraw leśnych do starszych drzewostanów.

W inauguracyjnych biegach wystartowało łącznie 92 zawodników i zawodniczek. Uroczystego otwarcia trasy dokonali Pan Wojciech Ziemniak, Poseł na Sejm RP oraz Pan Zbysław Ryszewski, nadleśniczy Nadleśnictwa Karczma Borowa.

W ramach akcji „Wolność jest w naturze" na terenach 17 Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych wyznaczono 25 tras biegowych. Przedsięwzięcie to jest wspólną inicjatywą Ministerstwa Środowiska i Lasów Państwowych.

Zapraszamy wszystkich do aktywnego spędzania wolnego czasu.