Aktualności Aktualności

Powrót

Współpraca bez granic

Współpraca bez granic

Dzieli nas granica, ale łączy nas las. Dlatego korzystając z wieloletnich kontaktów i odnawiając współpracę na podstawie porozumienia z roku 2005 odwiedzili nas nasi niemieccy partnerzy z Krajowego Zakładu Leśnego w Hesji [Landesbetrieb Hessen Forst].

Przez ostanie 3 dni (23-25.09.2019r.) delegacja naszych niemieckich sąsiadów gościła na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu. Spotkanie to było pokłosiem kwietniowej wizyty przedstawicieli naszej Dyrekcji w Hesji. Dotychczasowe dyskusje pokazały, że mamy do podjęcia liczne leśne wyzwania.

Max Friedrich Krause referent ds. sprzedaży surowca drzewnego w Wydziale Gospodarstwa Leśnego i Usług, Felix Reinbold referent ds. prasy i informacji, odpowiedzialny za stronę internetową HessenForst oraz Viktor Soltysiak-Voß, leśniczy w Nadleśnictwie Langen z zainteresowaniem przyglądali się sposobom robienia szacunków brakarskich, obróbce drewna, pomiarowi drewna, kwalifikacji i sortymentacji drewna.

Duże zainteresowanie naszych gości wywołały zasady sprzedaży drewna w Polsce, a zwłaszcza nasz Portal Leśno – Drzewny i aplikacja e-drewno. Internetowa sprzedaż drewna, która w Lasach Państwowych prowadzona jest od 2007 roku, okazała się dla naszych przyjaciół zza Odry dobrym wzorcem wartym przeniesienia na grunt niemiecki.

Trzymamy zatem kciuki i liczymy na kolejne spotkania pełne fachowych i bardzo ciekawych sugestii. Darz Bór i do zobaczenia!