Aktualności Aktualności

Powrót

Leśnicy w ramach "Eko Forum"

Leśnicy w ramach "Eko Forum"

Za nami jubileuszowe XX Targi Edukacyjne

W trakcie minionego weekendu (18-20 marzec) edukatorzy z poznańskiej dyrekcji oraz przedstawiciele Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie chętnie dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem oraz odpowiadali na wszystkie pytania uczestników. Nie zabrakło również trudnych medialnych tematów, dotyczących Puszczy Białowieskiej.

Poznańskie Targi Edukacyjne cieszą się zawsze ogromnym zainteresowaniem zwiedzających. To największe tego typu wydarzenie w kraju, co roku odwiedzane przez ponad 30 000 osób. Żadna inna impreza wystawiennicza w Polsce nie prezentuje tak szerokiej oferty polskich i zagranicznych szkół. Całość dopełnia bogaty i różnorodny program konferencji - informują organizatorzy.

Pierwszy dzień upłynął jednak przede wszystkim na kontaktach z nauczycielami i metodykami z całej wielkopolski. Dla każdego z nich RDLP w Poznaniu przygotowała specjalny pakiet dydaktyczny, zawierający m.in. scenariusze zajęć lekcyjnych opracowane przez edukatorów leśnych. Nie była to jedyna nowość. Ważnym punktem dnia był przekaz „live" w południowym paśmie poznańskiej telewizji WTK. Tomasz Maćkowiak oraz Patryk Ortell udzielali wywiadu o roli Lasów Państwowych w edukacji leśnej i turystyce, akcentując różne aspekty prowadzonej wielofunkcyjnej gospodarki. Wywiad zamieszczamy poniżej, można go również obejrzeć  na stronie WTK PLAY oraz portalu epoznan.pl.

W sobotę i niedzielę zdecydowaną większość odwiedzających stanowili już rodzicie z dziećmi. Stoisko Lasów Państwowych wzbudzało ciekawość i było chętnie odwiedzane przez uczniów. Konkursy i gry edukacyjne przyciągały uwagę osób w każdym wieku, wzbogacając wiedzę o leśnictwie oraz wiedzę przyrodniczą. Dla wszystkich uczestników zostały przewidziane atrakcyjne nagrody.

Bardzo ciekawym wydarzeniem towarzyszącym były Targi Książki. Mamy nadzieję, iż owocne spotkania z wydawnictwami już niedługo zaprocentują współpracą i wzbogacą ofertę edukacyjną Lasów Państwowych.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy. Do zobaczenia za rok!