Aktualności Aktualności

Powrót

Szkolenie dla stażystów

Szkolenie dla stażystów

Przyszła kadra leśna przeszkolona pod okiem specjalistów

W Leśnym Ośrodku Szkoleniowym w Puszczykowie zostały przeprowadzone szkolenia dla stażystów z zakresu obsługi narzędzi informatycznych wspierających pracę pracowników LP.

Na 10-cio dniowych szkoleniach każdy z uczestników miał możliwość wykonania praktycznych czynności w systemie LAS (m.in. opis taksacyjny, system planów, przychód/rozchód), mógł popracować z rejestratorem i na stanowisku leśniczego. Stażyści poznali narzędzia wspierające geomatykę w LP, dokonali samodzielnych pomiarów terenowych i obsługiwali mapę numeryczną. Uczestnicy zapoznali się także z zasadami prowadzenia kont i działania podsystemu Finanse Księgowość. Ponadto mieli możliwość wykonania podstawowych prac w podsystemie Infrastruktura.

Przyswojenie mechanizmów wprowadzania i przetwarzania danych w SILP zostało zwieńczone poznaniem narzędzia raportowania i analizy danych Business Object.
Łącznie przeszkolonych zostało 50 osób, które wróciły do swych macierzystych jednostek ze znajomością narzędzi informatycznych dostępnych na różnych stanowiskach pracy.

Całość tematyki została zrealizowana przy wykorzystaniu nauczycieli merytorycznych działających w RDLP w Poznaniu, którzy w zdecydowanej większości są pracownikami nadleśnictw.