Aktualności Aktualności

Powrót

Spotkanie z odbiorcami surowca dębowego

Spotkanie z odbiorcami surowca dębowego

W środę, 27 marca, odbyło się spotkanie z odbiorcami drewna dębowego. Przedstawiono na nim sytuację drzewostanów dębowych nadleśnictw Krotoszyn i Taczanów.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele odbiorców drewna dębowego z nadleśnictw Krotoszyn i Taczanów, Jacek Kokociński - zastępca dyrektora RDLP w Poznaniu ds. ekonomicznych, pracownicy Wydziału Gospodarki Drewnem RDLP oraz nadleśniczowie i pracownicy nadleśnictw Krotoszyn, Taczanów, Piaski i Jarocin.

Przedstawiciele RDLP w Poznaniu oraz nadleśnictw przedstawili zebranym aktualny stan drzewostanów dębowych na płycie krotoszyńskiej, borykających się z problemem gradacji opiętka dwuplamkowego i gatunków towarzyszących. W związku z koniecznością szybkiego usuwania drzew zasiedlonych przez owady nadleśnictwa są zmuszone oferować odbiorcom drewno posuszowe, które powinno zostać wywiezione z lasu przed wylotem chrząszczy przepoczwarczających się w korze drzew usuwanych.

Przekazano również komunikat dotyczący sprzedaży surowca dębowego w nadleśnictwach objętych gradacją. Przedstawiciele firm przerabiających drewno dębowe przedstawili również swoje doświadczenia związane z wykorzystaniem posuszu dębowego w produkcji tartacznej.