Aktualności Aktualności

Powrót

Plener – Natura – Sztuka

Plener – Natura – Sztuka

Już po raz czwarty (11-14 lipca) w Nadleśnictwie Jarocin, w Czeszewskim Lesie - najstarszym rezerwacie wielkopolski, zorganizowano ogólnopolski plener malarski. Hasłem przewodnim tegorocznego spotkania było: „Zwierzę".

Do Centrum Zarządzania Łęgami w Czeszewie licznie przybyli artyści z całej Polski, pragnący połączyć pasję tworzenia z miłością do natury. Przez te kilka dni świat roztańczył się tysiącem barw.  Uczestnicy dali upust twórczego szaleństwa, ukazując w jak różnorodny i wyjątkowy sposób można postrzegać przyrodę.

Oprócz charakteru artystycznego spotkanie miało również wymiar edukacyjny. Jednym z punktów programu było zwiedzanie Ośrodka Edukacji Leśnej w Czeszewie, po którym oprowadzał Marek Dobroczyński – podleśniczy i edukator leśny. Nie zabrakło także przeprawy promem przez rzekę Wartę oraz spaceru przez magiczny Czeszewski Las.

Projekt spotkań artystycznych zawiera się w inicjatywie: Leśne Przemiany. Podobne akcje odbywają się w Czeszewie od 2013 r. Hasła przewodnie poprzednich edycji to: 2013 r. -  „Wobec natury", 2014 r. – „Przyroda i woda", 2015 r. – „Las".

Przedsięwzięcie było organizowane przez Nadleśnictwo Jarocin oraz Gminny Ośrodek Kultury w Komornikach we współpracy m. in. z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego.

Zapraszamy do odwiedzania wystawy poplenerowej w Ośrodku Edukacji Leśnej w Czeszewie.

 „Kochajmy przyrodę, bo dzięki niej lepiej rozumiemy sztukę"  (Vincent van Gogh).