Aktualności Aktualności

Powrót

Pieniądze dla dzieci z Przedszkola Specjalnego "Orzeszek"

Pieniądze dla dzieci z Przedszkola Specjalnego "Orzeszek"

10 000 złotych przekazali poznańscy leśnicy na zakup nowego busa, dla dzieci z przedszkola „Orzeszek” w Poznaniu. Samochód pozwoli na dowóz przedszkolaków na rehabilitację i zajęcia.

"Wsparcie, które przekazaliśmy dla Stowarzyszenia Na Tak Przedszkola Specjalnego „Orzeszek” to najlepiej wydane pieniądze. Nowy bus pozwoli z jednej strony, by dzieci mogły mieć pełen komfort podróży, z drugiej pozwoli to odciążyć rodziców w codziennym dowożeniu swoich pociech." - podkreśla dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu dr inż. Andrzej Konieczny.

Przedszkole specjalne „Orzeszek” od ponad 30 lat codziennie pomaga chorym dzieciom z różnymi niepełnosprawnościami oraz ich rodzinom. Otaczają opieką dzieci, które w innych placówkach nie znajdują miejsca ze względu na zaburzenia neurologiczne i wady genetyczne, epilepsję, problemy z układem pokarmowym i karmienie PEGiem.

"Nasze przedszkolaki są dziećmi leżącymi, niemówiącymi i nie są w stanie wykonać żadnych czynności samoobsługowych. Pomimo tych niepełnosprawności chcemy, aby nasze dzieci miały szczęśliwe dzieciństwo i mimo obciążeń uczestniczyły w życiu przedszkolnym podobnie jak ich zdrowi rówieśnicy, a ich rodzice mieli szansę na w miarę normalne funkcjonowanie. Bez dowozu większość naszych dzieci musiałaby zostać w domu na nauczaniu indywidualnym, bez szansy na regularne zajęcia i kontakt z rówieśnikami. – mówi dyrektor Przedszkola Zofia Bieś.

Wszystkim przedszkolakom życzymy sukcesów i radości.